MotorsportLeclerc útočil, Verstappen nepovolil. Loňský šampion snížil v Miami náskok na čelo

Leclerc útočil, Verstappen nepovolil. Loňský šampion snížil v Miami náskok na čelo

Poprvé v historii slavných závodů formule 1 se jezdci představili na okruhu v americkém Miami. A jako obvykle se bylo na co dívat. Velkou cenu ovládl úřadující mistr světa Max Verstappen z Red Bullu před lídrem pořadí Charlesem Leclercem z Ferrari. Třetí dojel Leclercův týmový kolega Sainz.

Grand Prix ve Spojených státech amerických? Během dlouhé historie formule 1 se jelo už v šesti destinacích, město na Floridě ale hostilo závod premiérově. Na podzim se pojede ještě v Texasu, teď si jezdci v zámoří odbyly premiéru. Klání, které sledovala i řada celebrit, dominoval Verstappen.

Jezdec ve službách Red Bullu se prohnal kolem vítěze kvalifikace Leclerca v devátém kole a už ho před sebe nehodlal pustit. Na trať vyjížděl po několika nehodách, ve kterých figurovali Vettel, Gasly, Norris nebo Magnussen, safety car, ani ten ale vedoucímu muži šampionátu z Ferrari neprospěl.

„Byl to neskutečný závod, hodně fyzicky náročný. Myslím, že jsme ho udělali napínavý až do konce. Jsem hrozně rád, že jsem zde v Miami vyhrál. Po těch minulých dnech jsme se hodně zlepšili. Byla to pro nás neskutečná neděle,“ usmíval se po vítězném závodě Verstappen.

Tah Leclercovi nevyšel

„Ke konci jsem věřil, že bych mohl Maxe dostat, ale byli dnes rychlejší. Musíme dál bojovat. Důležité budou novinky na voze a snad se v příštích závodech zlepšíme. Prožíváme vzrušující úvod sezony a je krásné něco takového vidět,“ doplnil svého soka Lerlerc.

A tak tomu skutečně je. Ferrari po letech strádání konečně jezdí tak, jak si všichni ve stáji představují. Leclerc kraluje pořadí o 19 bodů před Verstappenem, jeho parťák Sainz je zatím pátý. Šampionát bude pokračovat 22. května ve španělské Barceloně.

  • Velká cena Miami vozů formule 1: 1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:34:24,258, 2. Leclerc (Mon./Ferrari) -3,786, 3. Sainz (Šp./Ferrari) -8,229, 4. Pérez (Mex./Red Bull) -10,638, 5. Russell (Brit./Mercedes) -18,582, 6. Hamilton (Brit./Mercedes) -21,368, 7. Bottas (Fin./Alfa Romeo) -25,073, 8. Ocon (Fr./Alpine) -28,386, 9. Alonso (Šp./Alpine) -32,128, 10. Albon (Thaj./Williams) -32,365
  • Průběžné pořadí MS (po 5 z 22 závodů): 1. Leclerc 104 b., 2. Verstappen 85, 3. Pérez 66, 4. Russell 59, 5. Sainz 53, 6. Hamilton 36, 7. Norris (Brit./McLaren) 35, 8. Bottas 30, 9. Ocon 24, 10. Magnussen (Dán./Haas) 15.

Nejčtenější tento týden

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama