15.8 C
    Sobota 27. dubna 2024

LeBron James má další rekord! Utrpěl však i nejhorší porážku kariéry

Basketbalová hvězda LeBron James nedávno překonala další rekord v NBA. Tentokrát se stal hráčem s největším počtem odehraných minut v historii ligy. Tento úspěch však byl zastíněn porážkou jeho týmu Los Angeles Lakers od Philadelphia 76ers.

James, který je známý svými rekordními výkony, tentokrát překonal Kareema Abdula-Jabbara v počtu odehraných minut. Celkově strávil na hřišti 66 319 minut, což je o 22 minut více než Abdul-Jabbar. Tento rekord zahrnuje jak základní část, tak play-off.

Oslava tohoto úspěchu však poněkud zhořkla kvůli Philadelphia 76ers, která Lakers jasně přehrála. Výsledek zápasu byl 138:94 ve prospěch Philadelphie. James odehrál téměř 30 minut a zaznamenal 18 bodů a 5 asistencí.

Tato porážka byla pro Jamese nejhorší v jeho 21leté kariéře. Lakers prohráli o 44 bodů, což je největší rozdíl, který James kdy zažil. Předchozí největší porážka byla o 42 bodů proti Indianě Pacers v roce 2019.

Útočné duo zaznamenalo jen 35 bodů

Po zápase byl James dotázán, co by se mělo změnit, aby se takový výsledek neopakoval. Jeho odpověď byla jasná: „Hodně!“

Philadelphia se v zápase spoléhala na útočné duo Tyrese Maxey a Joela Embiida, kteří dohromady zaznamenali 61 bodů. Naopak u Lakers útočné duo LeBron James a Anthony Davis zaznamenalo pouze 35 bodů.

Embiid, který je nejlepším střelcem posledních dvou sezon, zaznamenal svůj první triple-double v aktuálním ročníku za 30 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí.

James je také jediným hráčem v NBA, který zaznamenal 30 000 bodů, 10 000 doskoků a 10 000 asistencí. Navíc má stále v držení sérii 1 096 utkání v řadě s minimálně 10 body v zápase.