6.3 C
    Středa 24. dubna 2024

Kuchtův ofsajd zlomil sérii remíz, Plzeň málem padla v Ďolíčku. Baník vykradlo Dynamo

Konečně se dočkali. Sparťané prolomili sérii pěti remíz výhrou nad Hradcem Králové, Kuchta navíc poprvé v rudém skóroval. V Ďolíčku byl k vidění dramatický souboj, jenž skončil remízou 1:1 a nebýt Kovaříkova břevna z poslední minuty, jela by domů Plzeň poražena. A vítězně kouzlilo Dynamo, jeho sílu poznal Baník.

Sparta 2:1 Hradec Králové

Na letos nejvíce navštěvovaný stadion Fortuna ligy, tedy pražskou Letnou, opět zamířilo více než deset tisíc fanoušků. Nedá se však hovořit o tom, že by domácí příznivci zářili nadšením. Aby ne. Sparta pětkrát v řadě remizovala a do duelu s votroky navíc šíleně vstoupila.

Nejprve hrubě chyboval v rozehrávce navrátilec do sestavy Krejčí ml., z jehož kiksu těžil skórující Kubala, a následně šel za ostrý loket pod sprchu Čvančara. Pískot, který se v uplynulých týdnech ozýval z ochozů Generali Česká pojišťovna Areny zpravidla až po konci zápasu, začal nyní již po čtvrthodině hry.

Negativní atmosféru uvolnil v 52. minutě až hlavičkující Sørensen, jemuž se podařilo vyrovnat. Sparta následně celý duel otočila, centr z poloviny hřiště prodloužil Krejčí ml. na Kuchtu a ten svým premiérovým gólem zařídil vítězství 2:1. Na to, že gól ofenzivního esa letenských padl z ofsajdu a že hradecký Kubala trefil tyč a spálil další dvě šance, se již historie ptát nebude.

Bohemians 1:1 Plzeň

Do Ďolíčku přijel oslabený mistr ligy, v jeho brance totiž chyběl zraněný Jindřich Staněk. Viktoria i tak výborně začala, Mosquera napřáhl zpoza vápna a dalekonosnou ránou otevřel skóre. Oslavu branky proti svému bývalému zaměstnavateli si náležitě vychutnal, diváky provokoval, vysílal mnoho ofenzivních gest a pod zelenobílým kotlem si ke všemu zatancoval. Plzeň vedla 1:0.

Nicméně klokani neměli v plánu složit zbraně. Do druhé půle nastoupil hrdina bitvy Drchal místo Puškáče a po pár minutách dorážkou Dostálova rohového kopu vyrovnal na 1:1. Sám mladý forvard, jenž je v Bohemians na hostování ze Sparty, měl pak ještě jednu příležitost, nicméně výborně chytající Staňkův kolega Tvrdoň jej na brankové čáře vychytal.

Skóre se nezměnilo ani po luxusní standardce domácích, Kovaříkův projektil označkoval jen břevno. Viktoria si tak před soubojem s Bayernem odváží z Ďolíčku bod.

Ostrava 1:2 České Budějovice

Ve Vítkovicích se potkala dvě mužstva, kterým úvod sezony moc nevyšel. Papírový favorit z Ostravy navíc rychle inkasoval, parádní souhru se Čmelíkem zakončil Hais. Zkraje druhé půle ještě navýšil vedení Dynama lobem zmiňovaný Čmelík, a tak těžili Jihočeši z minima maximum a šli si za ziskem tří bodů.

Baník ostřeloval svatyni hostí ze všech stran, mezi třemi tyčemi ale neskutečně zářil dvaadvacetiletý golman Martin Janáček. Ostrava sice ještě v závěru Tijanim nakonec snížila, Dynamo však další drama nedovolilo a získalo na horké slezské půdě cenné vítězství 2:1.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.