Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Krůček od senzace. Český tým na ME v házené zaskočil Španěly, zázrak se ale nekonal

  Už, už to vypadalo, že Češi rozjedou mistrovství Evropy v házené ve velké stylu. Úřadující evropské šampiony ze Španělska měli na lopatě, nakonec ale prohráli těsně o dvě branky. Turnaj, který se hraje v Maďarsku a na Slovensku, ale i tak nastartovali skvěle. Do příštího utkání s Bosnou půjdou v roli favorita.

  Země naších východních sousedů od včerejška spolu s Maďarskem hostí mistrovství Evropy v házené. Na už patnáctém ročníku prestižního házenkářského podniku nechybí ani výběr České republiky, který pokukuje po úspěchu. Maximem jsou až do této doby dvě šestá místa.

  To chce letos tým složený koučem Trtíkem změnit, jednoduchou cestu ale v žádném případě nemá. Úvod už mají Češi za sebou a nutno říct, že i přes prohru celkem povedený. Úřadující šampiony z Pyrenejského poloostrova mačkali, o dva body ale na Španěly nakonec nestačili.

  „Podle mě jsme měli Španěly na lopatě, bohužel jsme výkon nepřetavili alespoň v bod, případně rovnou dva. Mísí se ve mně zklamání a naštvání, že jsme to nezvládli,“ hodnotil pro Handball.cz brankář české „repre“ Tomáš Mrkva.

  Gólman v české brance zářil a byl vyhlášen hráčem zápasu. Ani jeho výkon ale na body bohužel nestačil. Jaká jsou pozitiva? „Před čtyřmi lety jsme prohráli o sedmnáct gólů, před dvěma roky jsme byli -6 a teď to skončilo o dvě branky. Když na dalším mistrovství vyhrajeme o gól, budu maximálně spokojený,“ myslí si Mrkva.

  Už zítra proti Bosně

  Proti Bosně už to bude jiná liga. Češi budou vstupovat do utkání v roli favorita, Bosňáky budou chtít porazit za každou cenu. „Na mistrovství Evropy jsou týmy vyrovnané. Jde o nejlepší turnaj na světě. Těžko říct, kdo bude favorit příště. Tentokrát jsme favorit asi nebyli, proti Bosně to bude opět vyrovnané utkání. Doufám, že se tentokrát štěstí otočí na naši stranu,“ říká Mrkva.

  Jeho tým zakončí turnaj v pondělí proti Švédsku. I na minulém ročníku, který se konal před dvěma lety, Češi úvodní zápas prohráli. Pak ale porazili Ukrajince i Severní Makedonii a postup je neminul. Snad to dopadne i letos.

  • Španělsko vs. ČR 28:26 (14:11). Sestava České republiky: Mrkva, Mizera – Hrstka, Bečvář, Jurka, Piroch, Kašpárek, Reichl, Babák, Číp, Petrovský, Vančo, Klíma, V. Patzel, Solák, Franc. Branky: Gurbindo 6, Gómez 4/3 – Hrstka 6/3, Babák 5, Kašpárek 3. Rozhodčí: Pavičevič, Raznatovič (oba Černá Hora). Vyloučení: 2:7. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Diváci: 2500 (omezený počet).

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.