0.6 C
Czech
Pondělí 22. prosince 2025
GolfKriket, tenis, teď golf. Bývalá nejlepší tenistka světa Bartyová vyzkouší další sport

Kriket, tenis, teď golf. Bývalá nejlepší tenistka světa Bartyová vyzkouší další sport

Kariéra australské hvězdy Ashleigh Bartyové na konci minulého měsíce došla do svého konce. Tedy minimálně co se tenisu týče. Zdá se ale, že se někdejší světová jednička nechce sportu vzdát jen tak. Už v létě bude na listině golfového turnaje celebrit, který se bude konat ve Spojených státech amerických.

Jako blesk z čistého nebe působila zpráva o tom, že Bartyová končí profi tenisovou kariéru. Stalo se tak před necelým měsícem, v době, kdy Australanka okupovala pozici nejlepší hráčky světa a těšila se z parádní formy. Jenomže pak zasáhly myšlenky na nenaplněné sny a strádání v osobním životě.

„Fyzicky už nemám co nabídnout. Dala jsem tenisu naprosto všechno. Je to krásný sport a já jsem šťastná, že jsem byla jeho součástí. Tenis budu pořád milovat, byla to obrovská část mého života, ale myslím, že přišel čas užít si to, co má ráda Ash Bartyová jako člověk,“ řekla tehdy v emotivní nahrávce.

Kariéru už Bartyová jednou končila, v roce 2014 zmizela z okruhu a podepsala překvapivou smlouvu s kriketovým týmem z australské ligy. Něco podobného by mohlo přijít i teď, místo tenisu ale Bartyová přesedlá na golf. Stane se součástí turnaje Icon Series, který je na programu letos v létě.

USA proti zbytku světa

Nepočítá se do žádných statistik, podnik ale poutá každoročně velkou pozornost. Představují se na něm totiž celebrity sportovního světa. Hrát se bude systémem jeden tým proti jednomu, přesněji tým USA versus tým zbytku světa. A právě ve druhém jmenovaném bude také Bartyová.

Kapitánem by měl být dvojnásobný vítěz golfového Masters a bývalý nejlepší hráč světa Ernie Els, mezi spoluhráči někdejší australské tenistky budou také Pep Guardiola, trenér fotbalového Manchesteru City, Harry Kane, kapitán anglické fotbalové reprezentace nebo boxer Canelo Alvarez.

Také druhému výběru bude dělat kapitána bývalá golfová světová jednička. Za USA bude kromě Freda Couples hrát třeba někdejší plavec Michael Phelps, boxer Oscar De La Hoya nebo Ben Roethlisberger, který se zapsal do povědomí jako hvězdný hráč NFL.

Diváci se budou mít na co těšit, turnaj je v plánu od 30. června do 1. července a hrát se bude na hřišti v New Jersey.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.

Kyrgios se vrátí na ATP Tour v Brisbane

Nick Kyrgios znovu míří na okruh ATP. Po devíti měsících bez turnajového tenisu přijal divokou kartu na Brisbane International a v lednu se ukáže fanouškům doma v Austrálii. Naposledy hrál v březnu v Miami, kde vypadl ve druhém kole s Karenem Chačanovem. Od té doby řešil hlavně zdraví a návrat plánoval po krocích. Teď má první konkrétní zastávku.

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.

Zabystřan vyhrál super-G ve Val Gardeně a přepsal české dějiny

Jan Zabystřan senzačně ovládl superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Se startovním číslem 29 porazil i lídra současnosti Marca Odermatta o 22 setin sekundy. Český muž tak poprvé v historii vyhrál závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

„Nesahej mi na obličej!“ Souboj Anthony Joshua vs. Jake Paul se blíží 

Napjatá atmosféra před kontroverzním duelem Anthony Joshua vs. Jake Paul houstne. Na čtvrtečním vážení v Miami došlo k ostré výměně, když Joshua odstrčil Paulovu pěst od svého obličeje a rázně mu vzkázal: „Nedotýkej se mě.“ Britský boxer dal jasně najevo, že cirkus kolem zápasu má své hranice.

Michael van Gerwen se „protrápil“ do druhého kola mistrovství světa PDC

Trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přiznal, že si pro postup do druhého kola mistrovství světa PDC musel sáhnout hluboko do rezerv. V úvodním utkání ho totiž výrazně potrápil japonský debutant Mitsuhiko Tatsunami.

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama