6.9 C
    Pondělí 13. května 2024

Krejčíková se vrátila do top 10ky. Po San Diegu sklízí Češka chválu

Je tomu už nějaký pátek od doby, kdy Barbora Krejčíková slavila překvapivý titul na Roland Garros a u nohou jí ležel celý svět. V posledních měsících se česká tenistka spíše trápila, vše ale dokázal zlomit na turnaji v San Diegu. Ten ovládla a díky tomu se vrátila do elitní desítky ženského tenisového žebříčku.

V únoru vyhrála turnaj ve Spojených arabských emirátech, až na konci června se pak dostala Barbora Krejčíková do finále na turnaji WTA znovu. Neuspěla a od té doby navíc šla forma lehce dolů. Brzy vypadla z Wimbledonu a akcí v Cincinnati, Clevelandu a na US Open. Na větší úspěch tak dlouho čekala.

Nakonec ale přeci jen přišel. Krejčíková se představila na turnaji v San Diegu, kterým prošla jako nůž máslem. Přehrála všechny soupeřky a postoupila do boje o titul. V něm narazila na domácí Američanku Keninovou, se kterou se rvala ve třech setech. Ten první vyhrála 6:4, pak ale její sokyně srovnala stav výsledkem 6:2. Třetí sada pak patřila Krejčíkové.

Díky vítězství ve třetí sadě v poměru 6:4 si zajistila česká tenistka zisk sedmého titulu na okruhu v kariéře a druhého v letošním roce. „Jsem opravdu ráda, že jsem vyhrála. Nevím, jak si všechny tyhle krásné trofeje odvezu domů, protože mám s sebou jen tři tašky,“ smála se po turnaji vítězka Barbora Krejčíková.

Kromě skleněné trofeje si veze domů také surfovací prkno a finanční odměnu přes 120 tisíc dolarů, což se rovná zhruba 2,7 milionu korun.

Zpátky v top 10

Díky triumfu na turnaji v San Diegu si Krejčíková polepší také v postavení v žebříčku WTA. Bývalá česká jednička nově figuruje na desátém místě, nejlepší Češkou zůstává vítězka Wimbledonu Markéta Vondroušová, té patří šestá pozice, osmá je Karolína Muchová, která si v letošním roce zahrála ve finále French Open.

Dále v žebříčku okupuje 14. místo Petra Kvitová, Marie Bouzková je na 30. pozici, Karolína Plíšková je o šest míst pod ní, Lindě Noskové patří 41. místo a v první stovce z českých tenistek figuruje také Kateřina Siniaková na 90. pozici.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.