0.6 C
Czech
Pátek 21. listopadu 2025
BasketbalKrejčí září v barvách Oklahomy, Satoranský vstřebává návrat do řad Washingtonu

Krejčí září v barvách Oklahomy, Satoranský vstřebává návrat do řad Washingtonu

Česká basketbalová veřejnost se dočkala a konečně může říkat, že se v nejlepší lize světa pravidelně představují dva tuzemští hráči. Vít Krejčí hodil za hlavu zranění a září v dresu Oklahomy, cestovatel Satoranský se vrátil „domů“ do Washingtonu. A hned při prvním startu přispěl k vítězství.

Na tuhle chvíli čekaly basketbalové kruhy nějaký pátek. Oba čeští hráči v NBA už ale konečně hrají a mají na chod svých týmů značný vliv. Začněme u Krejčího, který v noci na dnešek pomohl dotáhnout k bodům Oklahomu. Blýskl se třemi trojkami a dal jasně najevo, že už má trápení za sebou.

Krejčí toho v letošní sezoně příliš neodehrál. Laboroval se zraněním, času na marodce trávil až, až. Teď ale vedení Thunder jasně přesvědčuje o tom, že si ho do zámořské soutěže nevytáhlo náhodou. Při výhře nad Denverem český reprezentant pálil, nahrával i blokoval. Parádní výkon.

Satoranský je „doma“

Kdo už si také může oddechnout a soustředit se jen a jen na dění na palubovce, je Tomáš Satoranský. Jeho příběh se v posledních týdnech točil kolem stěhování. New Orleans, Portland, San Antonio. Ani v jednom nezakotvil. Záchranné laso mu hodil až Washington, tedy tým, který mu představil NBA.

„Bylo to bizarní, nebudu lhát. Jsem nadšený, že jsem zpátky. Poslední dny byly bláznivé. Washington beru jako domov. Jsem šťastný, že jsem tam, kde jsem chtěl být a můžu se zase soustředit jen na jediný cíl. A tím je hrát s Wizards,“ prozradil český kapitán před zápasem s Detroitem.

„Hodně věcí se tu změnilo, ale potkal jsem tu už taky spoustu známých lidí. Přechod bude o to jednodušší. Týmu můžu určitě pomoct,“ doplnil. A tak se stalo. Na hřišti strávil Satoranský téměř 14 minut, během kterých zapsal čtyři body, tři doskoky a jednu asistenci.

Při nejmenším zajímavý rok prožili oba Češi v NBA, naštěstí pro ně i pro jejich týmy už se ale zase hlásí v plné polní. České fanoušky tak může tak maximálně mrzet jedině fakt, že letos už se oba, jak Krejčí, tak Satoranský, v jednom zápase nepotkají. NBA totiž pomalu finišuje.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Oleksandr Usyk se vzdal pásu WBO. Přebral ho Fabio Wardley

Britský boxer Fabio Wardley se ocitl v nečekané, ale velmi výhodné pozici. Poté, co se ukrajinský šampion Oleksandr Usyk rozhodl vzdát titulu WBO v těžké váze, byl právě Wardley oficiálně povýšen na nového držitele pásu. Podle něj je však Usykovo rozhodnutí těžko pochopitelné, a to zejména proto, že se světový šampion vzdal titulu v momentě, kdy byl povinen čelit právě Wardleymu.

Ferrari pod tlakem? Hamilton a Leclerc mírní napětí 

Lewis Hamilton a Charles Leclerc poprvé reagovali na ostré výroky předsedy Ferrari Johna Elkanna, podle něhož by „piloti měli méně mluvit a více se soustředit na práci“. Oba jezdci zdůraznili, že kritika byla míněná konstruktivně, a že vztahy uvnitř týmu zůstávají pevné.

Dostál zářil v bráně Anaheimu, Gudas přidal gól i bitku a Tomášek skóroval za Edmonton

Lukáš Dostál předvedl proti Bostonu 36 zákroků a dovedl Anaheim k další domácí výhře 4:3. V utkání zaujal i Radko Gudas, který vstřelil svůj první gól v sezoně a pustil se do bitky. Na druhé straně bodovali David Pastrňák a Pavel Zacha. Další český útočník David Tomášek skóroval ve Washingtonu, ale porážku Edmontonu 4:7 neodvrátil.

Perušič se Schweinerem postupují do čtvrtfinále světového šampionátu

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem uspěli v osmifinále mistrovství světa v Adelaide. Český pár porazil portugalskou dvojici Joao Pedrosa a Hugo Campos dvakrát 21:16 a 21:18. Obhájci titulu tak pokračují v cestě turnajem, kde je nyní čeká německé duo Nils Ehlers a Clemens Wickler.

Skotsko zdolalo Dánsko 4:2 a míří na mistrovství světa 

Skotsko se po dlouhých 26 letech vrací na mistrovství světa. Reprezentanti trenéra Steva Clarka porazili před publikem na Hampden Park oslabené Dánsko 4:2 a zajistili si přímý postup na světový šampionát, což je první účast od roku 1998. O historickém triumfu rozhodly dvě branky v nastavení z kopaček Kierana Tierneyho a Kennyho McLeana.

LeBron James překonal další rekord. Začal svou 23. sezonu

LeBron James napsal další kapitolu basketbalových dějin. Když v úterý večer nastoupil k utkání proti Utahu, zahájil svou 23. sezonu v NBA, čímž se usadil na prvním místě historických tabulek. Čtyřicetiletý veterán překonal Vince Cartera, který odehrál 22 po sobě jdoucích sezon.

České beachvolejbalistky zaskočily favorizovaný tým USA a míří na MS do osmifinále

Kylie Neuschaeferová s Martinou Maixnerovou překvapily celý turnaj. České hráčky vyřadily nasazené čtyřky Terese Cannon a Megan Kraft. Výhra 21:12 a 21:14 posunula pár až do osmifinále. Obě hráčky se navíc dostaly do hlavní soutěže na poslední chvíli, což jejich postup ještě zvýrazňuje. Další český pár Marie Sára Štochlová s Markétou Svozilovou naopak vypadl po těsné bitvě s Němkami Sandrou Ittlingerovou a Annou Lenou Grüneovou.

Perušič a Schweiner jsou na MS v osmifinále

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zvládli vstup do vyřazovací části mistrovství světa v Adelaide. Obhájci titulu porazili chilské bratrance Estebana a Marca Grimaltovy po třísetové bitvě. Kylie Neuschaeferová s Martinou Maixnerovou uspěly v předkole play off proti paraguayské dvojici Giuliana Poletti, Michelle Valiente.

Německo deklasovalo Slovensko 6:0 a míří na mistrovství světa

Německá reprezentace si zajistila přímý postup na mistrovství světa 2026 drtivou výhrou 6:0 nad Slovenskem v Lipsku. Tým Juliana Nagelsmanna zvládl rozhodující duel ve skupině A bez zaváhání a soupeře zlomil čtyřmi góly už v prvním poločase.

Jake Paul a Anthony Joshua potvrdili zápas

Boxerský svět čeká jeden z nejpřekvapivějších duelů posledních let. Jake Paul potvrdil, že 19. prosince nastoupí v Miami proti Anthonymu Joshuovi, bývalému dvojnásobnému sjednocenému mistru světa těžké váhy. Osmikolový zápas v těžké váze se uskuteční v Kaseya Center na Floridě a poběží exkluzivně na Netflixu.

Luke Littler se stal světovou jedničkou. Jeho dominance je drtivá

Luke Littler pokračuje v neuvěřitelném tažení šipkařským světem. Na Grand Slam of Darts obhájil titul vítězstvím 16:11 nad Lukem Humphriesem a zároveň svého rivala připravil o pozici světové jedničky. V pouhých osmnácti letech se tak stal nejmladší světovou jedničkou v historii PDC.

Hronek je zpět a hned pomohl Canucks k výhře, Nečas drží střelecké tempo

Filip Hronek prožil úspěšný návrat do sestavy Vancouveru. Český obránce přidal dvě asistence při výhře 6:2 nad Tampou Bay a ukázal, že po tvrdém zásahu v předchozím utkání je v pořádku. Dařilo se také Martinu Nečasovi, který gólem do prázdné branky pomohl Coloradu k triumfu 4:1 nad Islanders a upevnil si pozici mezi nejlepšími střelci NHL. Asistenci si připsal také Tomáš Hertl, jehož Vegas podlehlo Minnesotě v prodloužení.

Sinner zastavil Alcaraze a znovu ovládl Turnaj mistrů

Jannik Sinner potvrdil výjimečnou sezonu a v Turíně obhájil titul na Turnaji mistrů. Ve finále porazil Carlose Alcaraze 7:6 a 7:5. Souboj aktuální světové jedničky s domácím hrdinou nabídl rychlé výměny i napjaté chvíle. Podle TenisPortal.cz rozhodly pevnější nervy Itala a jeho jistota v klíčových okamžicích.

Conor Benn převálcoval Eubanka v drtivé odvetě s dvěma knockdowny

Conor Benn se konečně dočkal. Po dvou letech sporů, odkladů, výčitek i veřejného napětí ovládl dlouho očekávanou odvetu s Chrisem Eubankem Jr. a na stadionu Tottenhamu Hotspur vyhrál jednoznačně na body. V posledním kole navíc svého rivala dvakrát poslal k zemi, čímž dal svému vítězství jasnou pečeť dominance. Verdikt rozhodčích 119–107, 118–108 a 116–110 mluví za vše.

Luke Littler otočil duel s Rockem a dostal se do semifinále

Luke Littler pokračuje ve své spanilé jízdě Grand Slamem. V dramatickém a špičkovém čtvrtfinále v anglickém Wolverhamptonu porazil Joshe Rocka 16:12 a zajistil si postup mezi nejlepší čtyři. Pokud chce udržet šanci na pozici světové jedničky, potřebuje turnaj vyhrát. A nakročeno má dobře. 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama