Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Krejčí, Grubauer, Landeskog. Kdo v NHL stále čeká na smlouvu?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letní období přinese v rámci NHL zajímavé rošády. Několik desítek hvězd je stále bez smlouvy a je dost dobře možné, že změní angažmá. Připravili jsme pro vás pětici hokejistů, kteří nemají kontrakt.

  Mezi hráče, kteří stále čekají na svou novou smlouvu, je několik mladíků, veteránů, ale i velkých hokejových jmen. Z gólmanů bude shánět angažmá Rask, Mrázek nebo Halák, volné obránce táhne Chára, Savard, Murray či Super, v útoku je to pak zřejmě nejnabitější.

  Kromě zmiňovaného Mrázka se z Čechů ocitl bez kontraktu i David Krejčí, ke slovenským hokejistům v NHL, kteří také stále čekají, jsou kromě Cháry třeba i Tomáš Tatar nebo Jaroslav Halák.

  Tohle je pětice největších hvězd na trhu volných hráčů:

  1. Gabriel Landeskog

  Švédský tahoun Colorada patří mezi klíčové hráče týmu. Dlouholetý kapitán však s největší pravděpodobností bude u Avalanche pokračovat.

  2. Philipp Grubauer

  Pokud Colorado podepíše Landeskoga, může se stát, že už na gólmana Grubauera nevyzbydou peníze. Pokud ano, budou mít „Laviny“ v bráně zkušeného brankáře, který má páte nejlepší statistiky v historii NHL. Tedy co se týče těch, kteří odchytali alespoň 100 zápasů.

  3. Tyson Barrie

  Specialista na přesilovky pravidelně patří mezi nejproduktivnější beky celé ligy. Otázkou je, zda se s Edmontonem Oilers dokáže dohodnout na podmínkách a jeho tučné smlouvě.

  4. Kyle Palmieri

  Pravé křídlo rozjelo sezonu v New Yorku Devils, ale postupně se přesunulo k Islanders. Neprožil povedený ročník a zřejmě změní působiště.

  5. Dougie Hamilton

  Osmadvacetiletý hokejista patřil ke klíčovým obráncům Caroliny, ale v posledních dvou letech ho limitovaly zdravotní problémy. Mluví se o zájmu Devils.

  Volní jsou nově také tři Češi

  Mezi volnými nechráněnými hráči se na začátku týdne ocitli další tři čeští hokejisté v NHL. Ondřej Kaše, David Kämpf ani Dominik Simon nedostali od svých klubů kvalifikační nabídku a příští dny ukážou, kam jejich další kroky v kariéře povedou.

  První zmiňovaný přišel do Bostonu po čtyřech solidních sezonách v barvách Anaheimu. Jenže za Bruins toho kvůli zdravotním lapáliím příliš neodehrál. Přibrzdily ho především následky opakovaných otřesů mozku, kvůli kterým naskočil jenom do šesti utkání v základní části a do čtyř v následném playoff.

  Na začátku týdne přišla ze strany Bruins zpráva, že o služby českého útočníka nemají zájem. Boston o tom informoval na svém klubovém webu. V praxi to znamená, že pětadvacetiletý hokejista může podepsat smlouvu s jiným klubem v NHL.

  Nabídku nové smlouvy zatím nedostali ani David Kämpf a Dominik Simon. U obou se však jedná o odlišnou situaci. Prvně zmiňovanému skončil u Chicaga Blackhawks kontrakt, ovšem je možné, že stejně bude v klubu pokračovat.

  Pokud by nakonec kvalifikační nabídku obdržel, mohl by jít k arbitráži, kde by o jeho výdělku rozhodoval nezávislý soud. Šestadvacetiletý Dominik Simon v říjnu skončil v Pittsburghu, kde před tím působil dohromady pět let. V průběhu sezony přestoupil do Calgary Flames a podepsal ročník kontrakt na 700 tisíc dolarů.

  Za „Plameny“ ovšem odehrál jenom jedenáct utkání a jednou dokonce nastoupil za farmářský tým.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ