Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.

  Česká sportovní veřejnost při zmínce jména Kevin Sinfield příliš nezpozorní, na Britských ostrovech mají však o tomhle člověku jasnou představu. Bývalý hráč ragbyového týmu Leeds Rhinos, současný kouč Leicesteru Tigers, ale hlavně srdcař, který se dost možná dočká rytířského titulu.

  Anglická společnost volá po setkání s královnou Alžbětou II. po tom, co se Sinfield rozhodl pomoct svému nemocnému kamarádovi a spoluhráčovi. Rob Brown se v roce 2019, dva roky po konci kariéry, dozvěděl o tom, že má zákeřnou nemoc motorického neuronu. Přestal chodit, problémy mu dělá i mluvení a vše je z jeho pohledu velice náročné.

  Podobný problém mají samozřejmě i jiní, což nenechalo Sinfielda chladným. Už v minulém roce se rozhodl překonat 7 maratonských běhů za 7 dní a vybral neskutečných 2,7 milionu liber. Teď měl v plánu něco podobného. A opět svou misi splnil na jedničku.

  Řekl si, že za 24 hodin překoná vzdálenost mezi stadionem Leicesteru Tigers a domovským stánkem Leeds Rhinos. Obě adresy dělí přes 162,5 kilometru. Původně chtěl Sinfield vybrat 100 tisíc liber, částka se ale nakonec znásobila. Na pomoc nemocným a na zajištění stavby nového centra pomůže 1,5 milionu liber.

  „Podpora na trase byla od samého začátku neuvěřitelná. Rozhodně to byla bitva. Tu bitvu jsme ale chtěli zvládnout a to se povedlo,“ řekl Sinfield v rozhovoru pro BBC.

  Běh na úseky, sedm kilometrů za hodinu

  Sinfield si řekl, že postačí, když uběhne 7 kilometrů za 1 hodinu. Díky výpočtům by se tedy měl kýženého triumfu nad sebou samým v klidu dočkat. No, v klidu. Ve 41 letech měl na trase problémy i borec, který hrával profesionální rugby.

  „Jsem zničený. Vůbec nevím, kdy budu zase moct normálně běhat,“ pronesl Sinfield. Jeho kamarád, díky kterému se celá věc odehrála, ale z celého srdce děkuje.

  „Rob ví, jak moc ho milujeme a záleží nám na něm. Během těch opravdu temných chvil na něj musíte myslet. Dnešek je úžasným dnem pro celou komunitu a prospěje každému trpícímu,“ řekl Burrow. „Kevine, ani si neuvědomuješ, jaký dopad má na mě a celou komunitu MND,“ doplnil.

  Báječné gesto!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Florbal ženy

  Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

  Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.
  Mark Williams

  Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml

  Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.
  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Tom Williams

  Od velkého ragbyového skandálu uteklo 12 let. Výhru měla zajistit umělá krev

  V první polovině dubna roku 2009 se konalo čtvrtfinále Heineken Cupu mezi Harlequins a výběrem Leinster. Zbývalo 5 minut do konce zápasu, když mladý ragbista odcházel na lavičku s krví na obličeji. To, že byla krev umělá a měla týmu zajistit pouze zdržení času, v tu chvíli nikdo nevěděl.
  Usain Bolt

  Dieta podle Usaina Bolta. Během olympiády spořádal přes 1 000 kuřecích nugetek

  Nejslavnější běžec všech dob Usain Bolt, držitel několika světových rekordů. Jamajský fenomén ukončil svoji kariéru v roce 2017 na světovém šampionátu v Londýně, dnešní zajímavost se však netýká tratě, ale jídla. Bolt na Olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu dokázal sníst přes 100 kuřecích nugetek za den.
  Vzpěračka na OH

  Uzvednout 90 kilo v 8 letech? Nad výkony vzpěračky z Kanady zůstává rozum stát

  Kanadská školačka Rory Van Ulfová šokuje svět svou nadpřirozenou silou. Ve svých 8 letech předvádí na soutěžích neskutečné výkony. Mezi její top představení patří 90 kilogramů na mrtvý tah, 72 kilo dřep a nad sebe dokonce zvedla celých 45 kg.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama