Ostatní sportyKrásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro...

Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.

Česká sportovní veřejnost při zmínce jména Kevin Sinfield příliš nezpozorní, na Britských ostrovech mají však o tomhle člověku jasnou představu. Bývalý hráč ragbyového týmu Leeds Rhinos, současný kouč Leicesteru Tigers, ale hlavně srdcař, který se dost možná dočká rytířského titulu.

Anglická společnost volá po setkání s královnou Alžbětou II. po tom, co se Sinfield rozhodl pomoct svému nemocnému kamarádovi a spoluhráčovi. Rob Brown se v roce 2019, dva roky po konci kariéry, dozvěděl o tom, že má zákeřnou nemoc motorického neuronu. Přestal chodit, problémy mu dělá i mluvení a vše je z jeho pohledu velice náročné.

Podobný problém mají samozřejmě i jiní, což nenechalo Sinfielda chladným. Už v minulém roce se rozhodl překonat 7 maratonských běhů za 7 dní a vybral neskutečných 2,7 milionu liber. Teď měl v plánu něco podobného. A opět svou misi splnil na jedničku.

Řekl si, že za 24 hodin překoná vzdálenost mezi stadionem Leicesteru Tigers a domovským stánkem Leeds Rhinos. Obě adresy dělí přes 162,5 kilometru. Původně chtěl Sinfield vybrat 100 tisíc liber, částka se ale nakonec znásobila. Na pomoc nemocným a na zajištění stavby nového centra pomůže 1,5 milionu liber.

„Podpora na trase byla od samého začátku neuvěřitelná. Rozhodně to byla bitva. Tu bitvu jsme ale chtěli zvládnout a to se povedlo,“ řekl Sinfield v rozhovoru pro BBC.

Běh na úseky, sedm kilometrů za hodinu

Sinfield si řekl, že postačí, když uběhne 7 kilometrů za 1 hodinu. Díky výpočtům by se tedy měl kýženého triumfu nad sebou samým v klidu dočkat. No, v klidu. Ve 41 letech měl na trase problémy i borec, který hrával profesionální rugby.

„Jsem zničený. Vůbec nevím, kdy budu zase moct normálně běhat,“ pronesl Sinfield. Jeho kamarád, díky kterému se celá věc odehrála, ale z celého srdce děkuje.

„Rob ví, jak moc ho milujeme a záleží nám na něm. Během těch opravdu temných chvil na něj musíte myslet. Dnešek je úžasným dnem pro celou komunitu a prospěje každému trpícímu,“ řekl Burrow. „Kevine, ani si neuvědomuješ, jaký dopad má na mě a celou komunitu MND,“ doplnil.

Báječné gesto!

Nejčtenější tento týden

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama