Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Kopačka na krk bekovi Evertonu prošla. Bylo to chtěné, video selhalo, myslí si experti

  Ještě včera večer byla na programu dohrávka 15. kola anglické Premier League. K souboji se chystaly týmy Evertonu a Arsenalu. Jeden se trápí, ten druhý pomýšlí na finiš na top příčkách. Na trávníku ale zejména hosté působili jako opaření. A to zjevně i kvůli incidentu, který VAR nesmyslně nepotrestal červenou kartou.

  Už, už to vypadalo, že se Arsenal z toho nejhoršího dostal. Start sezony? Přímo katastrofální. Gunners prohráli všechny tři úvodní zápasy nového ročníku Premier League, pak se ale forma začala zvedat. Až doteď, z posledních čtyř bitev odešel tým ze severu Londýna jako poražený.

  Nejprve Liverpool, pak tři body s Newcastlem, po nich ale i prohry s United a Evertonem. Poslední jmenovaný tým také nezažívá zrovna zářné časy, v tabulce mu patří místo ve druhé polovině a sláva to není ani na hřišti. Tedy mimo souboj s Arsenalem, ve kterém celek z Liverpoolu vyválčil body.

  Červená byla na spadnutí

  „Karamelky“ dokráčely k výhře i díky situaci, která nastala ve 29. minutě. O tom asi nikdo nepochybuje. Kdyby byl zákrok Bena Godfreyho oceněn červenou kartou, v deseti by domácí dotahovali zápas do zdárného konce jen hodně, hodně těžko.

  Co se vlastně stalo? Krajní bek Evertonu šlápl na obličej a krk svému sokovi v rudém dresu Takehirovi Tomiyasuovi. Nedovolená hra, který by jinde fungovala jako jasný povolávací rozkaz k odchodu ze hřiště. Tentokrát ale nikoliv. Godfrey nedostal ani žlutou kartu. Ano, i když zasáhl VAR.

  Japonci zůstalo na tváři krvavé škrábnutí, rozhodčí ale nic neudělal a obránce Evertonu dostal kartu za další šlapák, tentokrát do oblasti nohy, až v 53. minutě. Legendy na Twitteru i v pozápasových studiích naprosto šílely.

  „Godfrey si to moc dobře uvědomoval. Profesionálové mají tohle prostě jasné. Stoprocentně to udělat chtěl,“ myslí si bývalý zadák Manchesteru United Gary Neville. „Měl obrovské štěstí,“ doplnil ho s myšlenkami na setrvání Godfreyho na hřišti Jamie Carragher.

  Arsenalu nakonec situace uškodila, s početní výhodou by se mu rozhodně hrálo lépe. Do vedení se sice hosté dostali, dvěma zásahy, v 79. a 92. minutě, ale Everton otočil vývoj zápasu. Síly ke konci i díky rozhodčímu nedošly.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.