9.8 C
Czech
Neděle 29. března 2026
FotbalKopačka na krk bekovi Evertonu prošla. Bylo to chtěné, video selhalo, myslí...

Kopačka na krk bekovi Evertonu prošla. Bylo to chtěné, video selhalo, myslí si experti

Ještě včera večer byla na programu dohrávka 15. kola anglické Premier League. K souboji se chystaly týmy Evertonu a Arsenalu. Jeden se trápí, ten druhý pomýšlí na finiš na top příčkách. Na trávníku ale zejména hosté působili jako opaření. A to zjevně i kvůli incidentu, který VAR nesmyslně nepotrestal červenou kartou.

Už, už to vypadalo, že se Arsenal z toho nejhoršího dostal. Start sezony? Přímo katastrofální. Gunners prohráli všechny tři úvodní zápasy nového ročníku Premier League, pak se ale forma začala zvedat. Až doteď, z posledních čtyř bitev odešel tým ze severu Londýna jako poražený.

Nejprve Liverpool, pak tři body s Newcastlem, po nich ale i prohry s United a Evertonem. Poslední jmenovaný tým také nezažívá zrovna zářné časy, v tabulce mu patří místo ve druhé polovině a sláva to není ani na hřišti. Tedy mimo souboj s Arsenalem, ve kterém celek z Liverpoolu vyválčil body.

Červená byla na spadnutí

„Karamelky“ dokráčely k výhře i díky situaci, která nastala ve 29. minutě. O tom asi nikdo nepochybuje. Kdyby byl zákrok Bena Godfreyho oceněn červenou kartou, v deseti by domácí dotahovali zápas do zdárného konce jen hodně, hodně těžko.

Co se vlastně stalo? Krajní bek Evertonu šlápl na obličej a krk svému sokovi v rudém dresu Takehirovi Tomiyasuovi. Nedovolená hra, který by jinde fungovala jako jasný povolávací rozkaz k odchodu ze hřiště. Tentokrát ale nikoliv. Godfrey nedostal ani žlutou kartu. Ano, i když zasáhl VAR.

Japonci zůstalo na tváři krvavé škrábnutí, rozhodčí ale nic neudělal a obránce Evertonu dostal kartu za další šlapák, tentokrát do oblasti nohy, až v 53. minutě. Legendy na Twitteru i v pozápasových studiích naprosto šílely.

„Godfrey si to moc dobře uvědomoval. Profesionálové mají tohle prostě jasné. Stoprocentně to udělat chtěl,“ myslí si bývalý zadák Manchesteru United Gary Neville. „Měl obrovské štěstí,“ doplnil ho s myšlenkami na setrvání Godfreyho na hřišti Jamie Carragher.

Arsenalu nakonec situace uškodila, s početní výhodou by se mu rozhodně hrálo lépe. Do vedení se sice hosté dostali, dvěma zásahy, v 79. a 92. minutě, ale Everton otočil vývoj zápasu. Síly ke konci i díky rozhodčímu nedošly.

Nejčtenější tento týden

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama