MotorsportKönig vyléčil zlomenou nohu a před Francií si věří. Chci první body,...

König vyléčil zlomenou nohu a před Francií si věří. Chci první body, hlásí jezdec

Má za sebou měsíční pauzu, o víkendu už bude Oliver König řádit na okruhu ve Francii. Právě v Magny-Cours bude pokračovat šampionát superbiků. A minulý závod v Mostě českého jezdce bolel hodně, protože ho odjel se zlomeninou nohy. „Čtrnáct dní jsem musel chodit o berlích, pak jsem nohu pomalu zatěžoval a mělo by to být už dobrý,“ dodal König ze španělského týmu Orelac Racing. V pátek bude mít tréninky, o víkendu pak ostrý závodní program.

Začíná mu druhá část sezony, ve které bude ještě šest závodních víkendů. König je odhodlaný a chce v ní ukořistit své první body v MS superbiků. To je jeho hlavní cíl. Vždyť v srpnu v Mostě vybojoval dvakrát šestnácté místo, ale zároveň si na třikrát zlomil po pádu v Superpole Race kůstku v nártu u nohy. „Myslel jsem si zpočátku, že to bude prkotina, ale když jsem se vzbudil v pondělí po závodech, tak jsem fakt nemohl chodit,“ popsal König, který léčbu řešil v kryosauně a s doktorem.

„Ten mi řekl, že se mohla dát noha do sádry. Podle něho byla kost celkem rozštípaná, šlo o tříštivou zlomeninu,“ tvrdil nováček v MS superbiků. König už ale zraněnou nohu zatížil na testech v Barceloně v minulém týdnu. Tam za dva dny najezdil 112 kol. „Cítil jsem se dobře, jen jsme museli trochu uříznout na motorce stupačku, abych nestál na té hlavičce, ale uprostřed. Jak jsem totiž vyjel, tak jsem se nemohl pořádně zatlačit na špičku přes bolest. Pak to ale šlo,“ popisoval komplikace König, který si v letošní sezoně přivodil už třetí zlomeninu.

Kvůli zdravotním komplikací je možné, že bude muset španělský tým upravovat motorku také ve Francii. „Uvidíme, až si na ní sednu a zatížím špičku nohy. Byl jsem na flattracku, po čtyřech a třech jízdách to začalo bolet, ale pak to bylo dobré,“ dodal český jezdec, na kterého čeká pořádná porce závodů. V superbicích se navíc podívá do Argentiny, Indonésie nebo Austrálie. „Rád bych už získal svůj první bod v šampionátu, hlavně si ho vybojoval po dobrém souboji s konkurencí. Ta je v letošní sezoně extrémně velká.“

Nejčtenější tento týden

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama