MotorsportKönig vybojoval první bodík v MS superbiků. Asi si udělám tetování, smál se...

König vybojoval první bodík v MS superbiků. Asi si udělám tetování, smál se jezdec

Skvělá zpráva! Oliver König poprvé v sezoně dokázal bodovat mezi elitou v mistrovství světa superbiků. Ve druhém závodě v Indonésii skončil na patnáctém místě. Navíc ztráta na prvního činila pouze 44 vteřin, což je jeho dosavadním maximem. „Spadl ze mě stres, protože jsem rozhodně nechtěl být prvním jezdcem historie, co nezíská ani jeden bod jako stálý účastník. Potěšil mě ale celkový progres víkendu. Mám velkou radost, asi si udělám tetování,“ dodal s úsměvem König z týmu Orelac Racing, kterého ještě čekají poslední závody v sezoně, a to v příštím týdnu v Austrálii.

Český jezdec prokazoval v Indonésii rychlost od prvních kol. V začátku se totiž držel na sedmnáctém a šestnáctém místě. Za sebou nechal Japonce Nozaneho a zejména pak Ira Lavertyho , se kterým sváděl v sobotu mnoho soubojů. „To bylo důležité, protože on je velmi rychlý, ale v zatáčkách mě většinou brzdil. Je těžký ho předjet,“ dodal český závodník.

König zajížděl výborné časy na kolo, držel se do dvou vteřin na špičku. Před sebou pak měl Leandra Mercada. „Nejdříve jsem ho musel dohonit, což se povedlo. Dokonce se mi ho podařilo předjet, jenže jsem byl moc dlouhý a vrátil mi to zpátky. Ke konci závodu udělal chybu, díky tomu jsem se dostal na patnácté místo,“popsal König, který vybojoval své nejlepší umístění v MS superbicích.

Po dojezdu do cíle se objímal jak se členy španělského týmu Orelac Racing, tak se svým manažerem Milošem Čihákem. „Já jsem nadšený, je to úplná pecka. Oliver si to zasloužil, vybojoval si to. Udělal další krok. Hlavně ztráta 44 vteřin na vítěze je neuvěřitelná,“ byl spokojený Čihák, CEO Movisio Racing. König svůj historicky první bod v elitním motocyklovém šampionátu věnoval právě Čihákovi.

„Z toho mám také radost. Takový výsledek se mi totiž v minulosti nepovedl. Jednou jsem jel patnáctý a v posledním kole mi došel benzín. To on moc dobře ví,“popisoval Čihák, který pomáhal přestupu Königa do elitní třídy. „Když sem Oliver přecházel z nejslabší kubatury, hodně lidí si ťukalo na čelo. Teď v závodě v Indonésii ukázal, že je pilot a patří sem. Tenhle výsledek mu dodá sebevědomí a už ho bude mít navždy zapsaný.“

Zároveň titul vybojoval v Indonésii Španěl Alvára Bautista. „Určitě si to zasloužil. Jenže když vidím dominanci motorek ducati na rovinkách, tak je mi z toho trochu smutno. Závody by neměly být jenom o soubojích na rovinkách. Rozhodně mu gratuluji, je to skvělý jezdec,“ dodal König, který se bude přesouvat do Austrálie, kde ho v pátek čeká další závodní program.  

Nejčtenější tento týden

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama