6.2 C
Czech
Úterý 31. března 2026
MotorsportKönig pod prášky bojoval v Anglii. Byl kousek od nehody

König pod prášky bojoval v Anglii. Byl kousek od nehody

Velmi náročný víkendový program má za sebou Oliver König, jediný český účastník MS superbiků. V Donington parku se totiž často padalo, jezdci létali ve vzduchu, ošetřovala se těžká zranění. Také König v sobotu havaroval, když dostal highsidera během tréninku. Sobotní závod odjel pod prášky a skončil na 18. místě. V neděli pak dojel sedmnáctý. „Jsem rád, že jsem všechno ustál. Připadám si, jako kdyby mě přejel kamion,“ hlásil český jezdec, na kterého už čekají koncem měsíce nejdůležitější závody v sezoně v Mostě.

Závodník z týmu Orelac Racing Movisio nastupoval ve Velké Británii po vynucené pauze, když léčil naražený kotník a přetrhané vazy v něm. Několik týdnů musel chodit o berlích. Tréninky tak pro něj byly velice náročné a bohužel v sobotu dopoledne těžce havaroval. „Dostal jsem highsidera, nebylo to nic příjemného. Zpětně jsem fakt rád, že jsem z toho vyvázl. Byl jsem domlácený a bolavý, naštěstí kotník držel,“ popsal König, který musel v sobotu vynechat kvalifikaci.

Na motorce jsem po pádu rozbil asi všechno, musela se postavit nová. Jsem moc rád, že to mechanici zvládli, odvedli skvělou práci. V závodě pak vše fungovalo,“ doplnil český jezdec na kawasaki, který se ale ze začátku trápil. „První kola se mi nejela dobře, občas jsem dělal chyby. Buď jsem to přebrzdil nebo jsem byl moc dlouhý v zatáčkách. Potřeboval jsem si najít svoje body, které jsem si nenašel v kvalifikaci, protože jsem jí nejel.“

V sobotu nakonec skončil König osmnáctý s odstupem více než minutu na vítězného Španěla Bautistu. V neděli byl pak v Superpole Race na 22. místě a také druhý závod byl komplikovaný. Hned v úvodu totiž těžce havarovali tři jezdci – Tom Sykes dostal highsidera a do Itala Michaela Rubena Rinaldiho narazila motorka. Hromadná nehoda se přihodila kousek od projíždějícího Königa. Právě Rinaldi byl dlouho ošetřován a závod se musel přerušit.

Po restartu se König dostával do soubojů, předjel například Brazilce Granada. Nakonec dojel sedmnáctý. Český jezdec se už těší na domácí akci, od 28. července pojedou superbiky v Mostě. Zde v minulém roce König byl jen těsně od bodovaných pozic.

Nejčtenější tento týden

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama