9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Konec nadějí. Pastrňák se loučí v prvním kole, Boston sedmý souboj nezvládl

Rekordní sezona Bostonu, rekordní sezona Davida Pastrňáka. Vše přichází vniveč. Florida strhla sedmý zápas 1. kola play-off na svou stranu v prodloužení, čímž ukončila naděje Bruins na vytoužený Stanley Cup. Triumf Panthers vystřelil Kanaďan Carter Verhaeghe.

Celkem 135 bodů za 82 utkání, skóre 305:177. Z toho se na 113 trefách podílel nejlepší střelec Bostonu David Pastrňák, jenž vsítil 61 branek. Jakkoli byla sezona medvědů výjimečná, nyní, v 1. kole play-off, přišla na zmar. I přes vedení 3:1 v sérii Bruins nezvládli poslední tři bitvy a prohráli 3:4.

Góly Pastrňáka a Krejčího nestačily

Do sedmého klání vstoupili lépe hosté. Montour vyvezl během přesilové hry kotouč do středního pásma a přihrál Lundellovi. Fin dokázal najít Montoura při přechodu do útočné třetiny a Kanaďan našel bekendem skulinku mezi betony Swaymana.

Ani start druhé dvacetiminutovky Bostonu nevyšel, ve 22. minutě navýšili Panthers svoje vedení gólem po ose Ekblad-Lundell-Luostarinen-Reinhart. Poslední zmíněný hráč střílel zápěstím z mezikruží.

Boston ve 28. minutě snížil. Orlov namazal v přesilové hře Davidu Krejčímu do signifikantního Pastrňákova místečka na levém kruhu a Krejčí se prosadil střelou z první. Na startu třetí dvacetiminutovky pak medvědi vyrovnali, prosadil se Bertuzzi, a to opět v početní výhodě.

Ke slovu se dostal i zmíněný David Pastrňák, jenž v předchozí bitvě vykouzlil zakončení, kdy si dal hokejku mezi nohy a vymetl horní růžek branky Floridy. Nyní dával gól dorážkou odraženého puku z levého kruhu, neboť ránu Carla Bobrovsky jen vyrazil před sebe.

Černožlutá euforie trvala až do času 59:00. V ten moment se totiž Panthers postarali o prodloužení. Hra bez brankáře Floridě vyšla, nahození Barkova tečoval před Swaymanem Mountour a tým, ve kterém působí i Radko Gudas, slavil vyrovnání na 3:3.

Za stavu 3:3 na zápasy i góly v sedmé bitvě se tak šlo do prodloužení. Hrálo se 18 minut a 35 vteřin, než přišel bolestivý hřebíček do rakve Bruins. V 69. minutě vyslal skrytou střelu na branku Bostonu Verhaeghe a naneštěstí pro domácí fanoušky rozvlnil síť. Panteři naskákali na led, medvědi se snažili zatačit slzy. Pro legendárního Patrice Bergerona to totiž možná byla poslední sezona v NHL.