16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Konec nadějí. Pastrňák se loučí v prvním kole, Boston sedmý souboj nezvládl

Rekordní sezona Bostonu, rekordní sezona Davida Pastrňáka. Vše přichází vniveč. Florida strhla sedmý zápas 1. kola play-off na svou stranu v prodloužení, čímž ukončila naděje Bruins na vytoužený Stanley Cup. Triumf Panthers vystřelil Kanaďan Carter Verhaeghe.

Celkem 135 bodů za 82 utkání, skóre 305:177. Z toho se na 113 trefách podílel nejlepší střelec Bostonu David Pastrňák, jenž vsítil 61 branek. Jakkoli byla sezona medvědů výjimečná, nyní, v 1. kole play-off, přišla na zmar. I přes vedení 3:1 v sérii Bruins nezvládli poslední tři bitvy a prohráli 3:4.

Góly Pastrňáka a Krejčího nestačily

Do sedmého klání vstoupili lépe hosté. Montour vyvezl během přesilové hry kotouč do středního pásma a přihrál Lundellovi. Fin dokázal najít Montoura při přechodu do útočné třetiny a Kanaďan našel bekendem skulinku mezi betony Swaymana.

Ani start druhé dvacetiminutovky Bostonu nevyšel, ve 22. minutě navýšili Panthers svoje vedení gólem po ose Ekblad-Lundell-Luostarinen-Reinhart. Poslední zmíněný hráč střílel zápěstím z mezikruží.

Boston ve 28. minutě snížil. Orlov namazal v přesilové hře Davidu Krejčímu do signifikantního Pastrňákova místečka na levém kruhu a Krejčí se prosadil střelou z první. Na startu třetí dvacetiminutovky pak medvědi vyrovnali, prosadil se Bertuzzi, a to opět v početní výhodě.

Ke slovu se dostal i zmíněný David Pastrňák, jenž v předchozí bitvě vykouzlil zakončení, kdy si dal hokejku mezi nohy a vymetl horní růžek branky Floridy. Nyní dával gól dorážkou odraženého puku z levého kruhu, neboť ránu Carla Bobrovsky jen vyrazil před sebe.

Černožlutá euforie trvala až do času 59:00. V ten moment se totiž Panthers postarali o prodloužení. Hra bez brankáře Floridě vyšla, nahození Barkova tečoval před Swaymanem Mountour a tým, ve kterém působí i Radko Gudas, slavil vyrovnání na 3:3.

Za stavu 3:3 na zápasy i góly v sedmé bitvě se tak šlo do prodloužení. Hrálo se 18 minut a 35 vteřin, než přišel bolestivý hřebíček do rakve Bruins. V 69. minutě vyslal skrytou střelu na branku Bostonu Verhaeghe a naneštěstí pro domácí fanoušky rozvlnil síť. Panteři naskákali na led, medvědi se snažili zatačit slzy. Pro legendárního Patrice Bergerona to totiž možná byla poslední sezona v NHL.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.