TenisKonec favoritek na French Open. Bartyová skrečovala, Plíšková prohrála

Konec favoritek na French Open. Bartyová skrečovala, Plíšková prohrála

Grandslamový turnaj v Paříži přišel v ženském pavouku o nasazenou jedničku. Australanka Ashleigh Bartyová ve druhém kole prohrávala s Polkou Linetteovou 0:1 na sety a ve druhé sadě musela kvůli zranění odstoupit. Z turnaje vypadla také Karolína Plíšková.

Překvapivě brzký konec potkal nejvýše nasazenou hráčku na French Open. Ashleigh Bartyová po dlouhé bitvě překonala nástrahy úvodního kola, jenže z druhé fáze turnaje už nepostoupila. Proti Polce ztratila první set a ve druhém za stavu 2:2 na gamy odstoupila.   

„Měla jsme skvělou antukovou sezonu. Chtěla jsem tomu dát prostor, zda půjde hrát. Bohužel nešlo pokračovat, což je pro mě zklamání. Mrzí mě to,“ uvedla smutná Australanka po utkání.

Na loňském Rolland Garros Bartyová nestartovala, letos v lednu se na kurty vrátila po skoro roční pauze. Na antuce se jí v letošní sezoně dařilo. Vyhrála turnaj ve Stuttgartu, v Madridu došla až do finále. Na posledním podniku v Římě skrečovala ve čtvrtfinále, kde měla dobře rozehrané utkání s Cori Gauffovou.

Pětadvacetiletá tenistka věří, že se dá brzy dohromady a bude připravena na další pokračování sezony. Jejím přáním je, aby se v dobré kondici vrátila na Wimbledon, který začíná 28. června.

Muchová s Krejčíkovou nezaváhaly  

Po Petře Kvitové skončila na turnaji také nejvýše nasazená Češka Karolína Plíšková. Ve dvou setech nestačila na Američanku Sloane Stephensovou, dohromady uhrála pouze šest gamů.  

Soupeřkou přemožitelky Plíškové bude další česká zástupkyně v turnaji Karolína Muchová. Olomoucká rodačka pokračuje v dobrých výkonech, po výhře 6:3 a 6:4 si zajistila postup do třetího kola grandslamového turnaje.

Přes druhé kolo prošla také Barbora Krejčíková, která smetla Rusku Alexandrovovou 2:0 na sety a utká se s nasazenou Ukrajinkou Svitolinovou. Skončila naopak Tereza Martincová, které vystavila stopku Jessica Pegulová.

„Je to s ní náročné. Jsem ráda, že se výsledky mění a že jsem ji začala porážet. Povedlo se mi to minulý týden, dneska jsem na to navázala. Z výhry mám obrovskou radost,“ uvedla po utkání Barbora Krejčíková.

Nejčtenější tento týden

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama