25.2 C
    Pátek 26. července 2024

Kolínská divočina. Ani výstavní trefa Petržely Slovácko nespasila, v EKL poprvé padlo

Fotbalisty 1. FC Slovácka čekal v Německu nesmírně náročný zápas. Před fantastickou kulisou navíc brzy prohrávali 0:2 a schylovalo se k debaklu. Díky pěkným brankám Kalabišky s Petrželou však hosté duel zdramatizovali a nebýt sporného penaltového zákroku, mohl putovat do Uherského Hradiště i nějaký bodový příděl.

Domácí na tým kouče Martina Svědíka tvrdě nastoupili, velmi důrazný zákrok předvedl ve druhé minutě Duda a mohl být rád, že vyvázl jen se žlutou kartou. V minutě desáté pak využil nedůslednosti v defenzivě hostí Adamyan a hlavou otevřel skóre. Slovácko navíc muselo po půlhodině hry vynuceně střídat, ve hře nemohl pokračovat Daníček.

Ve 42. minutě lovil Tomáš Fryšták, jenž napsal, mimochodem, krásný příběh o cestě z ČFL až do Evropy, balon ze své sítě podruhé, to proto, že se domácí prosadili opět hlavou a opět po standardce. Na 2:0 zvyšoval Dietz.

Csaplárova past? Pojďme to zkusit

Minulý týden doma vedli 2:0, po nástupu na hrací plochu se pak nestačili divit. Partizan v deseti otočil na 3:2 a kdyby Kozák nedal v závěru šťastnou vyrovnávací branku, neodnesli by si modrobílí ani jeden bod. Na RheinEnergieStadionu stáli hráči z Uherského Hradiště v podobné situaci jako právě Partizan, prohrávali o dva góly a zápas byl stále otevřený.

Skutečně, hosté situaci chytili za pačesy a vývoj obrátit mohli. Na 1:2 totiž snížil po velkém tlaku na domácí svatyni krásnou ránou opřenou o břevno Jan Kalabiška. A to nebylo vše…

O tři minuty později přistál Petrželovi na noze pěkný míč, ex-plzeňská opora se nerozpakovala a z voleje vyslala pumelici na Schwabeho bránu. Výstavní dělo vnějším nártem zapadlo do sítě a veterán českého fotbalu pelášil oslavit svou trefu s trenérem.

Bohužel pro hostující výběr, body zůstaly v Německu. V 65. minutě se totiž do souboje na hranici šestnáctky dostal Hofmann a srazil se s domácím forvardem. Ten pádu sice dosti přidal, nicméně sudí odpískal penaltu. Ljubič si postavil míč na puntík a kop precizně proměnil.

Definitivní hřebíček do české rakve pak zatloukl znovu Ljubič. Rakušan se prosadil po parádním protiútoku a rozhodl o výhře svého celku 4:2. Slovácko tak odjíždí z Kolína s mírnou pachutí, nicméně není potřeba věšet hlavu. Za předvedený výkon se svěřenci Martina Svědíka rozhodně stydět nemusí.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.