FotbalKolínská divočina. Ani výstavní trefa Petržely Slovácko nespasila, v EKL poprvé padlo

Kolínská divočina. Ani výstavní trefa Petržely Slovácko nespasila, v EKL poprvé padlo

Fotbalisty 1. FC Slovácka čekal v Německu nesmírně náročný zápas. Před fantastickou kulisou navíc brzy prohrávali 0:2 a schylovalo se k debaklu. Díky pěkným brankám Kalabišky s Petrželou však hosté duel zdramatizovali a nebýt sporného penaltového zákroku, mohl putovat do Uherského Hradiště i nějaký bodový příděl.

Domácí na tým kouče Martina Svědíka tvrdě nastoupili, velmi důrazný zákrok předvedl ve druhé minutě Duda a mohl být rád, že vyvázl jen se žlutou kartou. V minutě desáté pak využil nedůslednosti v defenzivě hostí Adamyan a hlavou otevřel skóre. Slovácko navíc muselo po půlhodině hry vynuceně střídat, ve hře nemohl pokračovat Daníček.

Ve 42. minutě lovil Tomáš Fryšták, jenž napsal, mimochodem, krásný příběh o cestě z ČFL až do Evropy, balon ze své sítě podruhé, to proto, že se domácí prosadili opět hlavou a opět po standardce. Na 2:0 zvyšoval Dietz.

Csaplárova past? Pojďme to zkusit

Minulý týden doma vedli 2:0, po nástupu na hrací plochu se pak nestačili divit. Partizan v deseti otočil na 3:2 a kdyby Kozák nedal v závěru šťastnou vyrovnávací branku, neodnesli by si modrobílí ani jeden bod. Na RheinEnergieStadionu stáli hráči z Uherského Hradiště v podobné situaci jako právě Partizan, prohrávali o dva góly a zápas byl stále otevřený.

Skutečně, hosté situaci chytili za pačesy a vývoj obrátit mohli. Na 1:2 totiž snížil po velkém tlaku na domácí svatyni krásnou ránou opřenou o břevno Jan Kalabiška. A to nebylo vše…

O tři minuty později přistál Petrželovi na noze pěkný míč, ex-plzeňská opora se nerozpakovala a z voleje vyslala pumelici na Schwabeho bránu. Výstavní dělo vnějším nártem zapadlo do sítě a veterán českého fotbalu pelášil oslavit svou trefu s trenérem.

Bohužel pro hostující výběr, body zůstaly v Německu. V 65. minutě se totiž do souboje na hranici šestnáctky dostal Hofmann a srazil se s domácím forvardem. Ten pádu sice dosti přidal, nicméně sudí odpískal penaltu. Ljubič si postavil míč na puntík a kop precizně proměnil.

Definitivní hřebíček do české rakve pak zatloukl znovu Ljubič. Rakušan se prosadil po parádním protiútoku a rozhodl o výhře svého celku 4:2. Slovácko tak odjíždí z Kolína s mírnou pachutí, nicméně není potřeba věšet hlavu. Za předvedený výkon se svěřenci Martina Svědíka rozhodně stydět nemusí.

Nejčtenější tento týden

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama