Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Kauza Lukaku neutichá. Belgičan dostane mastnou pokutu, v Chelsea ale zůstane

  O tom, jak může jeden rozhovor zničit celé snažení v klubu, by mohl povyprávět Romelu Lukaku. Útočník londýnské Chelsea si pustil pro italské novináře ze Sky Italia hubu na špacír a povyprávěl o situaci v klubu. Vody tím rozčeřil přímo neskutečným způsobem, vynechal zápas a šel na kobereček k trenérovi. Na Ostrovech by měl ale nakonec zůstat.

  Nejlepší belgický střelec všech dob, klíčová postava loňského tažení Interu Milán za titulem, ale také někdo, kdo teď ve fotbalovém světě sklízí ohromnou kritiku. Řeč je o Romelu Lukakuovi, letní posile Chelsea, která se rozhodla vylít si srdce pro Sky Italia.

  Předtočený rozhovor, který byl vypuštěn na internet minulý čtvrtek, vzbuzuje rozpaky hned kvůli několika věcem. Lukaku mluvil o lásce k Interu, možnosti návratu v budoucnost, chybě, kterou pro něj návrat do Londýna představuje.

  „Nejsem se situací v Chelsea spokojený. Trenér se rozhodl hrát jiným stylem,“ pronesl Belgičan v rozhovoru. Nic nechce vzdávat, podle svých slov je velkým profesionálem, i tak ale fanoušky Chelsea pořádně naštval. V žaludku jim leží také zmiňovaný Inter, který Lukaku stále zbožňuje.

  Plus, stále ho má i ve svém popisku na Facebooku:

  Lukaku byl po rozhovoru vyřazen ze sestavy pro šlágr minulého kola s Liverpoolem, navíc byl pozván i na kobereček k trenérovi Thomasi Tuchelovi. Tomu se chování jeho svěřence nelíbilo ani v nejmenším, i proto na něj teď nahlíží o trochu jinak.

  Ochrana týmu na prvním místě

  Ještě před rozhovorem nikdo o smýšlení urostlého fotbalisty nic nevěděl. I proto bylo jeho prohlášení tak překvapující. Jaké je vyústění? Lukaku v týmu zůstane, podle britských médií ale zaplatí 500 tisíc liber pokuty a měl by se kromě klubu omluvit také fanouškům.

  „Je naším hráčem a zůstane jím i nadále. Kolem toho jeho prohlášení byl příliš velký humbuk, úplně jsme ztratili koncentraci na zápas. Než uděláme nějaká další rozhodnutí, musíme pečlivě vyhodnotit situaci – nespoléhat na to, co píšou média, ale pochopit, co řekl a proč to řekl,“ nechal se slyšet německý trenér.

  Nespokojenost tkví i ve faktu, že Lukaku v Chelsea, kde už strávil několik let jako teenager, nedává góly. Ve 13 zápasech Premier League se trefil pětkrát, další dva góly přidal v Lize mistrů. Oproti 23, respektive 24 ligovým trefám z Itálie jsou to ale drobné.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.