Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Kapitola v Arsenalu definitivně uzavřena! Němec Özil se stěhuje do tureckého Fenerbahce

  V londýnském Arsenalu patřil během posledních několika let mezi největší hvězdy. Góly, trofeje, ale hlavně asistence. Taková byla vizitka německého špílmachra Mesuta Özila. Kapitolu na Britských ostrovech ale fotbalista nadobro uzavřel. Od jara oblékne dres Fenerbahce.

  Mesuta Özila asi není třeba nějak extra představovat. Na slavné adrese v hlavním městě Velké Británie strávil Němec s tureckými kořeny dlouhých 7 a půl let, během kterých nastoupil do 254 zápasů. Statistika? 44 gólů a 77 asistencí.

  Jenomže v Arsenalu to začalo vloni skřípat. Özil se jako někdejší lídr podíval na hřiště naposledy v červnu a bylo jasné, že pokud se něco nestane, 32letý záložník si bude hledat nové působiště. A tak se nakonec skutečně stalo. Nebylo to ale jen tak.

  Když Özil před 3 lety podepsal s vedením Arsenalu nový kontrakt, jeho týdenní gáže činila neskutečných v přepočtu 10 200 000 korun. A to si jen tak ledajaký klub dovolit zaplatit nemůže. Vlastně ani nový zaměstnavatel nemá z jeho platu radost a dokonce žádá fanoušky, aby na pokrytí výdajů přispěli.

  Rodák z německého Gelsenkirchenu procestoval už kus Evropy. Doma v Německu válel na Schalke 04 nebo Werder Brémy, z nich se pak díky výkonům ze světového šampionátu stěhovat do Realu Madrid. V roce 2013 se ale ozval s rekordní částkou 54,8 milionů eur anglický gigant. A Özil na nabídku kývl.

  Barvy Arsenalu oblékal sedm a půl roku a s klubem si sáhl na čtyři FA Cupy a dva poháry Community Shield, nebo jinými slovy anglické Superpoháry. „Od té doby, co jsem do Anglie přišel, cítil jsem se tu jako doma. Arsenal mě přivítal s otevřenou náručí, zaměstnanci, spoluhráči, ale hlavně fanoušci,“ vzpomínal Němec na svých sociálních sítích.

  Nastal ale čas na změnu. Své turecké předky by Özil jistě svým odchodem a podpisem smlouvy na tři a půl roku v istanbulském Fenerbahce jistě potěšil. „Mesut byl v průběhu let jádrem klubu. Jeho úspěchy v Arsenalu jsou nezpochybnitelné,“ prohlásil bývalý spoluhráč a současný kouč Arsenalu Mikel Arteta.

  Je otázkou, co fotbalista předvede v Turecku. Prošel ale lékařskou prohlídkou a už dokonce stihl s novým týmem i trénovat. Podle svých slov se na angažmá moc těší. „Každý německý Turek v průběhu dospívání fandí tureckému týmu. Mým klubem bylo Fenerbahce. Fenerbahce je jako Real Madrid ve Španělsku, prostě největší klub v zemi,“ dodal Özil.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.