FotbalKapitán West Hamu jde příkladem. Po vyhrané bitvě s Lyonem uklidil celou...

Kapitán West Hamu jde příkladem. Po vyhrané bitvě s Lyonem uklidil celou kabinu

Po velkém výkonu přichází velké emoce. Muži nebrečí? Hloupost. Kapitánovi anglického West Hamu Marku Nobleovi po vyhraném zápase spadl kámen ze srdce a spolu s tím i zadržované emoce. Svým týmovým kolegům ukázal, že má city, poté ale také i něco jiného. Uklidil celou kabinu a z jeho gesta jsou všichni nadšení.

West Ham se poprvé od roku 1976 podívá do semifinále evropských pohárů. Na hřišti se představili i dva čeští reprezentanti, Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Odehráli bez problémů celý zápas, jejich krajan Alex Král zůstal celý zápas na lavičce. To ho ale nijak neomezovalo v pozápasových oslavách. Bitva s Lyonem skončila 3:0 a kapitán Mark Noble byl na své hochy velmi hrdý.

Při všech těch oslavných rituálech se samozřejmě na nějaký pořádek nedbalo a fotbalisté se v šatně nejspíš pořádně rozvášnili. Noble ale jako správný lídr zasáhl. Krátce po své sentimentální chvilce, kdy plakal štěstím a měl hlavu v dlaních, popadl koště a rozhodl se uklízet. Z hodiny na hodinu se tak stal hitem internetu.

„Legenda,“ napsal jeden fanoušek. „Správný kapitán si po svých svěřencích musí umět uklidit,“ pokračoval druhý. „Tohle je úplně jiná liga než u ostatních kapitánů. Jeden z mnoha důvodů, proč bude West Hamu po jeho odchodu tak moc chybět. Doufám, že se od něj jeho spoluhráči a děti z akademie poučili. Úplný a naprostý respekt k tobě Marku, jsi skvělý člověk,“ přidal se třetí fanda.

Lavina na sociálních sítích

Na sociálních sítích se strhla lavina milých komentářů, které směřovaly ke krásnému gestu kapitána Noblea. Ten se pouze v ručníku pustil jako správná uklízecí četa do akce a moc mu to s koštětem v ruce slušelo. Na fotce se objevil také jeho spoluhráč Ben Johnson, který zrovna nejspíš telefonoval. Raper Guvna B na něm nenechal nit suchou. „Vypadni z telefonu a běž zametat,“ napsal s vysmátými smajlíky raper.

Po důležité bitvě měl Mark společně se svým parťákem Declanem Ricem čas vyskočit za diváky na tribuny v Lyonu a vyfotit se. Fotku stihl udělat i s velkým fanouškem Jamesem Cordnem, známým britským hercem a moderátorem, který přiletěl až z dalekého Los Angeles, aby kluky podpořil.

Nejčtenější tento týden

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama