9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Kapitán Krejčí spasil v nastavení Spartu, Plzeň bez titulu. Klokany přejel Zlín

Dramatický duel mezi Spartou a Plzní na pražské Letné ovládli domácí. V 90+14. minutě proměnil pokutový kop Ladislav Krejčí a rozpoutal rudou euforii. Létaly žluté i červené karty, stadion byl napěchovaný emocemi. Viktoria je, zdá se, ze hry o titul. A na zlínské Letné zaskočili fotbalisté Trinity nevýraznou Bohemku, klokany přejeli 4:1.

V Epet areně byl v rámci 29. kola k vidění nesmírně napínavý souboj mezi v tabulce druhou Spartou a třetí Plzní. Svěřenci Michala Bílka šli díky parádnímu obstřelu golmana Kováře z kopačky Durosinmiho do vedení, podobně jako na Slavii však náskok neudrželi a prohráli.

K obratu zavelel kapitán Ladislav Krejčí, jenž rozvlnil Staňkovu síť poprvé ve 39. minutě. Branka nebyla kvůli faulu uznána, nicméně do poločasové přestávky se stihli letenští přeci jen prosadit. Ve skrumáži těl před brankou byl nejpohotovější Kuchta, jenž svou dorážkou vyrovnal na 1:1.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce měli domácí jasnou herní i územní převahu, žádná z jejich šancí však neskončila brankou. V závěru chtěli fotbalisté Sparty penaltu po souboji Staňka s Kuchtou, kritizovaný sudí Orel však mlčel.

Až v dlouhém nastavení nadělil rozhodčí pražskému výběru možnost pokutového kopu. Po ruce Hejdy, jenž inkasoval druhou žlutou, tím pádem červenou, si míč začal chystat Krejčí. Zahrání ještě předcházela červená karta pro Minčeva, jenž nepřiměřeně vystartoval na viktoriány, kteří rozkopávali penaltový puntík.

Po dlouhých hádkách v pokutovém území si Ladislav Krejčí připravil merunu na lehce poničené určené místo. V 90+14. minutě rozvlnil technickou střelou k levé tyči síť Staňkovy brány a dostal Letnou do varu. Sparta se díky výhře 2:1 dotáhla na Slavii, obě mužstva mají 65 bodů. Plzeň zaostává o devět.

Bohemians dostali zlínskou facku

Vrbův tým ztrácel po výhře Pardubic nad Slováckem na 15. místo už šest bodů. Avšak ševci dokázali zaskočit čtvrtou Bohemku a vyhráli ve Zlíně nad po Evropě sahajících klokanech vysoko 4:1. Utkání řídil mladíček Tom Slončík, jenž dva góly dal, jeden připravil a u jednoho si připsal, hokejovou terminologií řečeno, druhou asistenci.

Ve zbylých zápasech remizovala Sigma Olomouc v Jablonci 2:2, Dynamo České Budějovice v Brně 1:1 a Slovan Liberec porazil Hradec Králové 2:1.