HokejKapitán dvacítek Myšák o konci MS. Doufám, že přijde další šance, říká

Kapitán dvacítek Myšák o konci MS. Doufám, že přijde další šance, říká

Předčasný konec mistrovství světa dvacítek rozdýchávají organizátoři, fanoušci, v té největší míře ale samotní hokejisté. Čechy a další národní výběry vyřadil z turnaje v Kanadě všudypřítomný covid a pozitivní testy, všichni však doufají, že se turnaj ještě jednou uskuteční. Stejně smýšlí i český kapitán Jan Myšák.

Okolo ukončeného světového šampionátu koluje řada otázek. Co udělali špatně organizátoři? Neměla být bublina v Kanadě silnější? Jak by to bylo s postupem týmů, které postihla kontumace? Ví se jedno, MS dvacítek skončilo už v základních skupinách.

Jestli se bude turnaj konat v náhradním termínu v létě, se ještě neví. Sám kapitán české „repre“ Jan Myšák ale doufá, že ano. Právě on totiž patří spolu s dalšími třinácti Čechy mezi ty, kteří by v případě odložení MS o šanci startovat na dvacítkách kvůli věku přišel.

Jak celou situaci hodnotí?

„Čekali jsme na výsledky testů a pak najednou přišel hovor, že se to ruší. Měli jsme těch nepříjemných zpráv za jeden den docela dost. Nikdo moc nemluvil. Bylo to velké zklamání pro nás všechny – trenéry a hlavně pro hráče, zejména ty z ročníku 2002,“ popisuje Myšák.

O konci na MS se dozvěděl mezi prvními, právě jemu totiž volal kouč Mlejnek. „Byl to hovor, při kterém šly emoce ven. Jednoduše mi poděkoval, byl jsem moc vděčný za to, co mi řekl. Emoce hrály svoji roli, byli jsme zklamaní z toho, že turnaj zrušili,“ říká kapitán národního týmu.

Dokola se mluví o tzv. bublině, která byla tentokrát jiná než vloni. V hotelu se pohybovali i jiní lidé, slovenský kouč dokonce uvedl, že se v budově měla konat svatba. Plus samozřejmě diváci, kteří letos byli v aréně přítomní.

„Loni bylo jiné už jen to, že nebyli žádní diváci. Hotel byl navíc úplně zavřený. Tenhle rok tu občas někdo byl, ale nepociťovali jsme, že by to bylo nějak hrozné. My jsme se každopádně vážně snažili dělat všechno správně; co nejlépe, abychom byli v pohodě,“ ujišťuje Myšák.

Co bude dál?

Místo 5. ledna skončil šampionát už o několik dní dříve, hokejisté by tak mohli stihnout silvestrovské oslavy. Někteří už jsou na cestě do Calgary, odkud poletí zpět do Prahy, za těmi, co působí v zámoří, přijeli rodiny. S těmi se pak hokejisté vrátí do míst, kde hrají na klubové úrovni.

„Letíme dříve do svých klubů a dříve se tak zapojíme zase ve svých týmech. Člověk potom alespoň přijde na jiné myšlenky a bude se soustředit na přítomnost, ne na to, co bylo,“ věří mladý hokejista, který nosí dres Hamiltonu Bulldogs v OHL.

Myšák věří i tomu, že MS ještě stihne. Mluví se o tom, že by se turnaj mohl konat v létě. „Věřím, že třeba zafunguje ta varianta, že by se to odehrálo v létě. Nevím, jestli se to stane, ale pevně v to věřím. Doufáme, že ta šance přijde,“ říká Myšák.

Nejčtenější tento týden

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama