Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Kanonáda v první třetině, pak kontrola výsledku. Český tým porazil Lotyšsko

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po blamáži s Rakouskem měli Češi proti Lotyšsku co napravovat. Ve hře nebyly jen tři body, ale také čest a jakási omluva naštvaným fanouškům. A přesně to se povedlo, český národní tým nasázel do lotyšské sítě pět kusů hned v první třetině, zbytek zápasu pak výsledek kontroloval a nakonec vyhrál 5:1.

  O něco klidnější spaní mohli mít po včerejším zápase s Lotyšskem čeští hokejisté. Po výhře nad Velkou Británii, porážce se Švédskem a historickém výbuchu a první porážce s Rakušany v dějinách triumfovali rozdílem třídy nad Lotyši. Nad týmem, se kterým se potkala Česká republika poprvé před 90 lety.

  Rozhodlo se už v první třetině, která Čechům vyšla skvěle. Kdyby se známkovalo jako ve škole, právě prvních 20 minut by si vysloužilo jedničku s hvězdičkou. Postupně se trefili Zohorna, Červenka, Špaček, Hertl a také nováček v týmu David Pastrňák. Ten zapsal ve svém úvodním zápase ve Finsku dva body.

  Hlavně jeho lajna se činila, kromě Pastrňáka znovu řádil také kolega z útoku a nejproduktivnější hráč šampionátu Roman Červenka. Na kontě má po čtyřech zápasech už devět bodů za dva góly a sedm asistencí. Výborný výkon ale tentokrát předvedl úplně celý tým, včetně brankáře Vejmelky.

  „Byl to úplně vyměněný tým. Od začátku jsme si řídili zápas, ale nebylo to jen o gólech. Napadali jsme, hráli jsme s pukem, dohrávali souboje. Konečně to nebylo o jedné lajně, ale o všech čtyřech i gólmanovi,“ byl po zápase rád Tomáš Hertl, který se na turnaji trefil premiérově.

  Kontrola ve zbytku zápasu

  Po první třetině se český tým uklidnil, Lotyšsko s novým brankářem ve své svatyni už nepustilo žádný gól a samo jeden dalo. „Někdy to tak bývá, že tým zpomalí. Jejich druhý gólman byl napumpovaný, ale šance tam byly pořád. Odehráli jsme dobrý zápas z obrany. Táhli jsme za jeden provaz,“ pronesl Hertl.

  Jeho tým čeká další utkání zítra, kdy hraje s Norskem.

  • Česko vs. Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1). Góly a asistence: 5. Zohorna (Hertl, Sklenička), 5. Červenka (Pastrňák, Krejčí), 7. Špaček (Flek), 17. Hertl (Zohorna, Blümel), 19. Pastrňák (Krejčí, Červenka) – 42. Kulda (Rihards Bukarts, Džerinš). 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ