Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Kanadský bronz vryl Hamiltonovi novou krev do žil. Brit věří ve zvrat sezony

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Útok na rekordní osmý mistrovský titul formule 1 nezačal ideálně, zdá se ale, že si Lewis Hamilton stále věří. Jezdec Mercedesu před necelými dvěma týdny zajel dělený nejlepší výsledek sezony, v Kanadě dojel třetí, a doufá, že v podobném duchu bude pokračovat i dál. Výkon ze zámoří bude chtít zopakovat také doma v Británii.

  Začalo to třetím místem v Bahrajnu, pak ale Lewis Hamilton v mnohých dalších závodech vyhořel. Jeho Mercedes nejel podle představ, Brit laboroval se zraněním zad a bolestí. Desáté místo ze Saudské Arábie, dokonce až třinácté z Velké ceny Itálie. Sedminásobný světový šampion je průběžně šestý.

  Na vedoucího Maxe Verstappena a skupinku jezdců za ním ztrácí celkem dost bodů, stále ale věří, že se může všechno změnit. Vinu nese zejména auto, na které si Hamilton každým závodem zvyká více a více. Už tolik nezlobí, nechová se jako „zabiják“, lépe drží na rovinkách a lepší začíná být i výkon. Budoucnost zkrátka začíná vypadat z pohledu Hamiltona slibně.

  „Třetí místo je úžasné. Mně i mému týmu to dodává naději, že se od auta dočkáme ještě více. Když se správně nastaví, má potenciál. Letos s ním jako tým bojujeme, ale zůstáváme bdělí, soustředíme se a nikdy se nevzdáváme. Na to jsem hrdý,“ prohlásil po Velké ceně Kanady, ve které dojel třetí nejlepší.

  Doma bude chtít zabrat

  Hamiltona čeká už o víkendu jeden z vrcholů sezony. Představí se před domácími fandy ve Velké Británii na slavné trati v Silverstonu. Právě tam se britskému pilotovi daří na jedničku. Před čtyřmi lety tady byl druhý, od té doby jen vyhrával. Přesněji v letech 2019, 2020 a 2021. Asi neexistuje lepší místo, které by pro něj mohlo fungovat jako odrazový můstek.

  Ať už dopadnou páteční a sobotní tréninky a kvalifikace jakkoliv, jako lídr bude do závodu vstupovat Holanďan Max Verstappen, který obhajuje titul. Druhý v pořadí je jeho týmový kolega Sergio Peréz, třetí místo patří Charlesovi Leclercovi z Ferrari. Hamilton figuruje na šestém místě a na Verstappena ztrácí celkem 98 bodů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS