15.8 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Kanada získala double, český mužský i ženský tým hokejbalistů bere stříbrné medaile

Čeští hokejbalisté i hokejbalistky získali na světovém šampionátu stříbrné medaile. Oba týmy ve finále podlehly domácí Kanadě. Muži prohráli 3:6 a utekl jim historicky čtvrtý triumf. Ženy se stejným soupeřem rychle vedly 2:0, nakonec ale prohrály 2:3 a také berou druhou příčku.

V mužském finále hokejbalového šampionátu se potkaly dva neporažené celky. Kanada do souboje o zlato vstoupila lépe. Po bezbrankové první části ve 22. minutě otevřel skóre zblízka Josh Anderson. O 47 sekund později už byl náskok domácích dvojnásobný, když se trefil Jeffrey Bradley.

Ve 28. minutě už byla situace českého mužstva kritická. Na 3:0 totiž zvýšil Trevor Mainman. Naději do závěrečné periody zařídil celku kouče Jiřího Mašíka v přesilové hře přesnou ranou Wróbel.

Národní tým zadělal na drama znovu v početní výhodě, kdy ve 33. minutě skóroval Tomáš Fejfar. Místo vyrovnání však znovu zaúřadovala síla kanadského celku. Domácí odskočili na rozdíl dvou branek ve 36. minutě po trefě Trudeau. Češi se naposledy přiblížili na kontakt ve 40. minutě, kdy opět využili přesilovku. Mezi střelce se znovu zapsal Tomáš Fejfar.

Jenže místo závěrečného náporu a snahy o vyrovnání měla Kanada přichystanou další odpověď. Ani ne za minutu přiblížil domácí k titulu Karl Léveille. Češi se v závěru rozhodli pro hru bez brankáře. Místo snížení ale pečetil kanadský triumf střelou do prázdné branky Nelson Vargas Dias.

Hráči ze země javorového listu tak po výhře 6:3 ve finále ovládli světový šampionát pošesté v historii a překonali v medailovém pořadí Slovensko, které se pyšní pěti zlaty.

Naopak Čechům unikl čtvrtý triumf, místo toho získali celkově šesté stříbro. Vylepšili tím výsledek z posledního mistrovství, kdy v roce 2019 ve slovenských Košicích skončili čtvrtí, když v souboji o bronz také podlehli Kanadě.

Stříbrné medaile si z Lavalu vezou domů i české hokejbalistky. Ty ve finále s domácím kanadským výběrem rychle vedly 2:0 po trefách Karolíny Kosinové a Michaely Krásové. Soupeřky v prostřední třetiny vyrovnaly a pět minut před koncem v dvojnásobné početní výhodě rozhodla o titulu Kristen Coozeová.

Češky braly cenný kov i na osmém světovém šampionátu. K jednomu zlatu z domácího mistrovství v roce 2017, pěti bronzům a jednomu stříbru přidaly další druhé místo. Šest z osmi mistrovství světa ovládly Kanaďanky.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.