Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Jmenovec legendy NHL se zahryzl do kapitána Ottawy. Lemieux přijde o pět zápasů

  Nejslavnější hokejová liga světa byla na konci minulého týdne svědky bizarní situace. V závěru zápasu Los Angeles King a Ottawy Senators se strhla mela, ve které figuroval kapitán hostů Brady Tkatchuk a domácí Brendan Lemieux. Jmenovec ikony NHL se do svého soka zakousl, vyfasoval stopku na pět zápasů a zaplatí pokutu téměř 39 tisíc dolarů.

  Není to tak dávno, co po kluzištích zámořské NHL poletoval Mario Lemieux. Legendární hokejista s přezdívkou „Super Mario“ dával góly, asistoval, vyhrával. Dodnes je považován za jednoho z nejlepších hráčů hokejové historie. Jeho příjmení ale s jeho odchodem z ligy nevymizelo.

  Od roku 2017, tedy 11 let po konci Mariovi kariéry, začal hrát NHL borec, který se jmenuje Brendan Lemieux. Se svým předchůdcem má společné jen příjmení, žádné rodinné vazby dodnes potvrzené nejsou. Brendan podává v dresu Los Angeles celkem slušné výkony, o víkendu ale přišel zkrat.

  Bývalý útočník Winnipegu a New Yorku Rangers má zatím v letos v NHL na kontě po 14 zápasech 5 bodů za jeden gól a čtyři asistence. Do povědomí se ale zapsal i jinak. V bitvě s Ottawou se pustil do rvačky, která skončila kousancem kapitána Bradyho Tkachuka.

  Lemieux kousl svého soupeře do ruky, což zpočátku nikdo nezaregistroval. Až do chvíle, kdy za rozhodčím přispěchala oběť, která svou paži ukázala. Snajpr Los Angeles byl vyloučen na deset minut plus do konce utkání a čekal na trest od disciplinární komise. Ta vynesla verdikt dnes.

  Pět zápasů, mastná pokuta

  Lemieux si za své zatmění nezahraje celkem pět zápasů, přijde o bitvy s Calgary, Edmontonem, Vancouverem, Dallasem a Minnesotou, navíc zaplatí i tučnou pokutu. Jeho účet bude chudší o 38 750 dolarů, což se v přepočtu rovná asi 870 tisícům českých korun.

  Jak situaci hodnotí Tkachuk? „Je to ostuda. Vždyť už ani děti tohle nedělají. Akorát tak mrňata. Nechápu, co to mělo být. Má v hlavě úplně vymeteno,“ soptil po utkání do mikrofonů deníku Ottawa Sun kapitán ottawských Senátorů.

  „Nikdo s ním nechce být v jednom týmu, zeptejte se jeho spoluhráčů. Ani by neměl hrát v NHL. Zajímá se jen o sebe, je to špatný a naprosto směšný člověk,“ doplnil Tkachuk. Bitva dala vzpomenout také na konflikt otců obou hlavních aktérů.

  Přesně 25 let dozadu se porvali ve finále Světového poháru Keith Tkachuk a Claude Lemieux.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.