Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Jistý Price, sebevědomý Aspinall a nadšený Peter Wright. Wade a Smith si balí kufry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedna bitva dramatičtější než druhá. Jeden závěr vyšší než druhý. A jeden pokus na devítku nadějnější než druhý. Šipkařský podnik World Matchplay baví, po vyrovnaných osmifinálových utkáních je již známo všech osm jmen pro čtvrtfinále. Překvapivě mezi nimi chybí třeba Smith, Cross či Wade, naopak solidní show předvádí MVG, Price či Wright.

  Druhé kolo odšpuntoval Dimitri Van den Bergh, jemuž se do cesty postavil rozjetý šikula Rowby-John Rodriguez. Belgičan jej ale dokázal zastavit a po dominantním výkonu, který ozdobil nádherným checkoutem 146 bodů, poslal mladého Rakušana domů.

  Podobně precizně si vedl i Michael van Gerwen. S ním se utkal jeho nedávný soupeř z finále Premier League Joe Cullen, nicméně „Mighty Mike“ znovu zaúřadoval. Tentokráte „The Rockstara“ sťal poměrem 11:5.

  Jedním z nejsebevědomějších a nejambicióznějších hráčů na mítinku World Matchplay je jednoznačně Nathan Aspinall. Bývalý fotbalový brankář si nejprve poradil s favorizovaným Lukem Humphriesem a v osmifinále i se světovou pětkou Jamesem Wadem. Staršího z obou zmíněných soupeřů přetlačil 11:9 a zahraje si o semifinále s Nizozemcem van Gerwenem.

  Drama v podání Wrighta, van Duijvenbode zničil Smithe

  Nelehký a dlouhý boj svedl Peter Wright s Krzysztofem Ratajskim. „Snakebite“ sice v zápase mnohokrát vedl, v jeden moment měl dokonce i dvě šipky na výhru, ale Polák srdnatě dotáhl Wrighta až do prodloužení. A přestože se snažil ze všech sil, světová jednička si postup pohlídala a nakonec zvítězila 13:11.

  Zdá se, že si tu správnou formu do Winter Gardens v Blackpoolu přivezl Gerwyn Price. Solidně hrajícího Martina Schindlera v prvním kole dokázal přetlačit i díky téměř stobodovému průměru na tři šipky, osmifinálového soka Davea Chisnalla pak zničil nebývale vysokými checkouty. Velšan hned první leg otevřel závěrem 161, klíčový čtrnáctý leg, do kterého „Chizzy“ začínal, pak „The Iceman“ kradl checkoutem 164 bodů. Souboj Price nakonec opanoval po triumfu 11:8.

  Co se vysokých zavření týče, pozadu nezůstal ani Dirk van Duijvenbode. Muž, jenž je znám pro svou lilkovou farmu, předvedl Blackpoolu tzv. „velkou rybu“, tedy zavření 170. A nejen to. Dokázal postoupit přes nasazenou světovou trojku Michaela Smithe, a to i přesto, že „BullyBoy“ hodil devětkrát 180 a v jednom legu měl dokonce jednu šipku na devítku…

  Nizozemsko slaví, postoupil i Danny Noppert, s nímž se právě van Duijvenbode potká. Čtvrtfinále začíná ve čtvrtek 21. července ve 21:10 duelem Wrighta s Van den Berghem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS