8 C
    Neděle 28. dubna 2024

Jiří Lehečka triumfuje v Adelaide. Získává svůj první titul na okruhu ATP

Český tenista Jiří Lehečka si připsal svůj první titul na okruhu ATP, když ve finále turnaje v Adelaide dokázal porazit britského hráče Jacka Drapera.

Po dvou hodinách a devíti minutách boje se zápas skončil výsledkem 4:6, 6:4, 6:3 ve prospěch Lehečky. Zápas trval dvě hodiny a devět minut.

Lehečka, který byl na turnaji nasazen jako sedmička, si tak vybojoval svůj premiérový titul na druhý pokus. V loňském roce totiž ve finále turnaje v americkém Winston-Salemu podlehl argentinskému tenistovi Sébastianu Báezovi.

Nyní míří na Australian Open

Dvaadvacetiletý Lehečka, rodák z Mladé Boleslavi, tímto triumfem ukončil téměř čtyřleté čekání na českého vítěze turnaje ATP. Naposledy se to podařilo Jiřímu Veselému v únoru 2020 v indickém Puné.

Lehečka nyní zamíří do Melbourne, kde v neděli začíná grandslamový turnaj Australian Open. Loňský čtvrtfinalista zde svůj první zápas odehraje proti španělskému tenistovi Bernabému Zapataovi.

Lehečkův triumf v Adelaide znamená také posun na žebříčku ATP. Po turnaji se posune na 23. místo, což je jeho nové kariérní maximum.

Na úspěchu českých tenistů v zahraničí se podílela i Anna Sisková, která získala titul ve čtyřhře na turnaji ITF v thajském Nonthaburi.