Bojové sportyJiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC...

Jiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC bijec Dvořák

Jiří Procházka na verdikt stále čeká, jeho krajan David Dvořák už si ale může do diáře napsat, kdy ho čeká další fight. Český zástupce v organizace UFC měl původně bojovat v únoru s Číňanem Su Mutaer-ťinem, plány se ale změnili. Do klece půjde až v březnu, navíc proti šestce žebříčku.

Český bijec David Dvořák se důkladně připravuje na návrat do oktagonu. Už od října minulého roku ale věděl, že na jeho bitvou se Su Mutaer-ťinem visí otazník. Číňan laboruje se zraněním a není jasné, kdy bude opět fit. Vedení UFC se tak rozhodlo program přehodnotit.

„Popravdě není stoprocentně jistý, že ten zápas bude v únoru. Soupeř je nějakým způsobem zraněný. UFC nás informovalo, že by to mělo být v únoru, může se ale stát, že to bude i v březnu,“ říkal Dvořák v říjnu loňského roku. Teď už ví, že se Su do kupy nedá.

Smutnit ale Dvořák nemusí, svou 16zápasovou vítěznou bilanci hájit bude. Sice ne v únoru, ale až v březnu. Soupeřem mu bude na galavečeru, jehož vrcholem by měl být souboj Blachowicze a Rakiče, Brazilec z elitní šestky. 29letý Matheus Nicolau představuje největší výzvu kariéry.

„Čínský soupeř byl stále zraněný, nevědělo se, jestli nastoupí, nakonec UFC řeklo, že není schopen nastoupit, takže nám poslali tohoto Brazilce, kterého jsme hned akceptovali a řekli jsme si, že jdeme do toho. Do toho se ještě potom ozval manažer Číňana, že je v pořádku, ale to už bylo pozdě,“ prozradil Dvořák včera odpoledne serveru Kaocko.cz.

Dva až tři zápasy, pak nová smlouva

Dvořák prohrál v kleci naposledy v roce 2012, od té doby se veze na vítězné vlně. Jeho pěsti a kopy poznal naposledy v květnu loňského roku Kolumbijec Ronderos, kterého Čech uškrtil hned v prvním kole. S Brazilcem si ale nebude radno zahrávat, už jen proto, že je šestým nejlepším bijcem muší váhy.

„Brazilec je zajímavější, je žebříčkově lépe postavený, mám teď obrovskou šanci se posunout dopředu. Pokud bych si dokázal vzít jeho osmé místo z žebříčku UFC, tak to je pak už coby kamenem dohodil od TOP 5. A z elitní pětky je zase větší šance se dostat k titulovému zápasu. Pro nás skvělá volba,“ myslí si Dvořák.

Letos by toho chtěl stihnout ještě víc. Po fightu, který je na programu 26. března, by rád do konce roku stihl ještě další jeden či dva zápasy. „Tento rok bych chtěl dva až tři zápasy, všechny je vyhrát, poté prodloužit zase kontrakt s UFC o další čtyři zápasy,“ plánuje Dvořák.

Nejčtenější tento týden

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama