Bojové sportyJedním slovem krádež. K případu Pudilová se vyjádřil také boss UFC

Jedním slovem krádež. K případu Pudilová se vyjádřil také boss UFC

Česká fighterka Lucie Pudilová má za sebou další zápas v prestižní organizaci UFC. Soudě podle výsledku na něj ale nebude vzpomínat s úsměvem. Ještě navíc, když se většina fanoušků a expertů na bojové umění shoduje na tom, že měla nad Edwardsovou vyhrát. V tomto duchu se vyjádřil také šéf organizace Dana White.

Jako první Češka, která se kdy probila do zámořské organizace UFC, jedna z nejlepších našich bojovnic. Vizitka Lucie Pudilové se už v roce 2017 představila na galavečeru, kde se perou o peníze, čest a slávu jen ti nejlepší z nejlepších. Během své první štace prožila vzestupy i pády, po čtyřech porážkách mezi lety 2018 a 2020 pak z Ameriky zmizela.

Příbramská rodačka se rvala k české organizace Oktagon, v loňském roce ale znovu dostala pozvánku do UFC. Prožila vítězný debut proti Číňance Wuové, minulý víkend ji pak čekala bitva s Jocelyne Edwardsovou. Pudilová se bila skvěle, nad svou soupeřkou měla převahu, několikrát se snažila bojovnici z Panamy zlomit a vyhrát. Souboj ale nakonec museli rozhodnout sudí.

A právě tento moment vzbudil velké vášně. K překvapení všech totiž zvítězila podle rozhodčích Edwardsová na body. Nechápal nikdo, Pudilová, trenéři, diváci ani Dana White, který přišel na závěr zápasu. „Přicházel jsem ve chvíli, kdy první zápas končil, takže jsem bohužel ten zápas neviděl celý. Psal mi ale matchmaker Mick Maynard, že pokud budou rozhodčí takhle bodovat celý večer, tak máme sakra problém,“ vyjádřil se White.

Vše se bude zkoumat

Měla vyhrát. Na tom se shodují snad úplně všichni. Kromě sudích, kteří po zápase zvedli místo ruky Pudilové tu, kterou má Edwardsová. „Jsou to hodně nepříjemné situace. Vím, že je to špatné. Teď k tomu nemůžu říct víc. Musím se na to pořádně podívat. Ale jak jsem řekl, Mick Maynard souhlasí s tím, že to byla krádež a potvrzuje to,“ doplnil White.

Zkoumat se bude také to, zda nedostane Pudilová i přes porážku bonus. V tom bude mít nejspíš rozhodující slovo právě Dana White, který nejspíš podrobí zápas dodatečnému přezkoumání.

Nejčtenější tento týden

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama