Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Je to i má vina, omlouvám se za tvrdý los, pronesla legenda o bitvě Česka s USA

  České tenisové reprezentantky se v listopadové finálové skupině Billie Jean King Cup utkají s Američankami. Los obstarala i sama legenda, jejíž jméno turnaj druhým rokem nese.

  Český výběr kapitána Petra Pály se v příštím týdnu (8. – 13. 11.) střetne v Glasgow s týmy Polska a USA. A půjde o velmi zajímavou konfrontaci a vyrovnanou skupinu.

  Tohle je dost tvrdé. Je to i má vina, protože jsem se v Londýně podílela na losování. Myslím, že to ale bude úžasný zápas,“ uvedla osmasedmdesátiletá rodačka z Kalifornie Kingová s úsměvem ve videorozhovoru se světovými médii.

  Billie Jean King Cup byl dříve pojmenovaný jako Fed Cup. Nyní nese druhým rokem jméno tenisové legendy. Američanky ho vyhrály osmnáctkrát, Češky jedenáctkrát.

  Kdo je větším favoritem, to Kingová odhadovat nechtěla. „Když jde o reprezentaci, nemám ráda sázení. Jsou to dvě nejúspěšnější země a pro lidi to bude velký duel. Oba výběry mají skvělé hráčky. Nevěřila bych, že se potkají už ve skupině,“ podivila se Kingová.

  Loňská premiéra nového formátu soutěže s novým názvem měla loni premiéru v českém hlavním městě. „Tam to bylo skvělé. Praha je úžasné město,“ pochválila.

  Ve finálovém turnaji se dvanáct celků rozdělilo to čtyř tříčlenných skupin, ze kterých postoupí do finále pouze vítěz. Systém je neúprosný, a tak právě skupina D s Českem, USA a Polskem je zřejmě nejtěžší a nejvyrovnanější.

  Naděje polských tenistek snižuje fakt, že již předem avizoval jejich jednička a zároveň aktuálně nejlepší hráčka světa Iga Šwiateková, že se turnaje nezúčastní. Světová jednička totiž bojuje na Turnaji mistryň, který končí jen den před týmovou soutěží.

  Osobně by se mi víc líbilo, kdyby Iga počkala s rozhodnutím o něco déle. Nikdy nevíte, co se může stát,“ navrhla Kingová.

  Češky zahájí turnaj 10. listopadu proti Polsku, s USA hrají druhý den. V české nominaci jsou prozatím Barbora Krejčíková, Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková a Markéta Vondroušová, pátou hráčku kapitán Petr Pála ještě oznámí.

  Týmové souboje čítají nejprve souboje dvojek, pak nastoupí jedničky a na konec se hraje čtyřhra. Ta se vynechává v semifinále a finále za stavu 2:0. Loni skončily Češky už ve skupiny.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.