Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Je konec, nebo není? Tyson Fury prý zvažuje návrat, přimět ho mají snové peníze

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od doby, kdy se boxer Tyson Fury představil v ringu naposledy, uplynuly necelé dva měsíce. Proti Dillianu Whyteovi to měl být poslední zápas kariéry, „Gypsy King“ chtěl odejít do důchodu. Zdá se ale, že už po tak krátkém časovém období se Fury začíná nudit a vymýšlí nejrůznější věci. Dokonce si domluvil schůzku se slavným promotérem.

  Neporažený šampion, majitel mistrovských titulů WBC a The Ring a fenomén, jehož jméno znají sportovní fanoušci po celém světě. Před dubnovým zápasem s Dillianem Whytem všechny zaskočila zpráva o tom, že by mělo jít o poslední Furyho profi zápas. O tom už se ale začalo dost pochybovat.

  Britský boxer před pár dny debatoval o možné comebacku s promotérem Frankem Warrenem. Téma? Mezi mnohými dalšími to jedno hlavní, návrat mezi šestnáct provazů. „Vedli jsme s Frankem v Londýně dlouhý rozhovor o spoustě věcí,“ prozradil Fury serveru Talksport. Lákadel je spousta, boxer se však musí rozmyslet.

  Stoprocentně se vrátím, řekl Fury

  Až čas ukáže, jaký dopad bude mít rozhovor na budoucnost světa boxu. Furyho láká do ringu vidina peněz, slávy, ale ze všeho nejvíce sjednocení všech titulů. Zbylé tři má ve vlastnictví Oleksandr Usyk, který by se v následujících týdnech či měsících měl utkat s Anthonym Joshuou.

  „Mluvil jsem s Tysonem a dávali jsme dohromady několik scénářů. Doufejme, že vymyslíme něco, co by Tysona přimělo k návratu. Možná to bude exhibiční zápas, nevím. Něco z toho vzejde. Jednou bude šťastný Tyson, pak budu šťastný já, a co bude, to bude,“ nastínil debatu Warren.

  Tyson po něm chce vlastně jediné, tučný honorář.

  „Stoprocentně se vrátím, ale Franku, ukaž mi ty peníze! Bude to drahé, budeš si muset sáhnout hluboko do kapes, a pak si můžeme promluvit. Do té doby zůstanu v Morecambu, kde budu trénovat. Před lety jsem Franka nazval kouzelníkem. Pokud mě může někdo přivést z boxerského důchodu, tak to musí udělat tak, jako to on udělal předtím. Magií. Poté udělám opravdu velké věci,“ říká Fury.

  https://twitter.com/frankwarren_tv/status/1534973007076151320

  Comebacku nahrává také Furyho fyzický stav. I po „konci kariéry“ stále trénuje dvakrát denně a udržuje se v provozní kondici. Pokud tedy půjde znovu do ostrého zápasu, bude připraven. „Ráno běhám a v noci cvičím s činkami a boxuji. Není to z nějakého konkrétního důvodu, ale jen proto, abych byl fit, zdravý a duševně v pohodě. Užívám si svůj život,“ doplnil Fury.

  O tom, jak se situace vyvine, se zatím nedá nic jiného než spekulovat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS