FotbalJako za starých časů. Veterán Pepe proti Atléticu běsnil, do bitky se...

Jako za starých časů. Veterán Pepe proti Atléticu běsnil, do bitky se zapojili i trenéři

Na včerejší večer bude Porto vzpomínat se slzami v očích. Do domácího utkání Ligy mistrů proti Atléticu Madrid nastupovalo s vědomím, že musí uspět. To se ale bohužel pro něj nestalo. Portugalský celek vypadl z milionářské soutěže i kvůli chaosu, který se odehrál u postranní čáry. Místo honbou za útokem padaly na straně Porta červené karty.

Úterní program Ligy mistrů byl opět bohatý. Tak, jak jsme na to všichni už řadu let zvyklí. Do akce se dostaly přední týmy jako Paříž, Manchester City, Liverpool, Dortmund nebo Real Madrid. Jejich zápasy? To byl oproti Portu klídek. Portugalský tým režíroval velikou divočinu.

Porto vcházelo na trávník s vědomím, že pokud chce postoupit, musí bezpodmínečně zvítězit. O místenku do další fáze nejlepší klubové soutěže v Evropě se rvala trojice AC Milán, Atlético Madrid a Porto. Prvnímu zmiňovanému sečetl působení v Lize mistrů Liverpool, zbylí dva bojovali mezi sebou.

Výhoda byla i díky domácímu prostředí na straně Porta, to ale v zápase příliš znát nebylo. Jako první udeřilo Atlético a zápas nakonec dotáhlo do zdárného konce. I kvůli situaci, kterou nastartoval v 67. minutě zákrok hostujícího Carrasca, který byl oceněn červeným kartónkem.

Místo toho, aby se Porto hnalo za vyrovnáním, Wendel z Porta udeřil svého soka do obličeje a i on dostal červenou. Strhla se mela, ve které figurovali všichni hráči obou týmu, trenéři i fotbalisté ze střídaček. Do šaten zamířil přímo ze střídačky i náhradní gólman Porta Marchesin.

Pepe ve svém živlu

Kapitán Porta vyvázl ze strkanice se žlutou kartou, jasně si ale proti Atléticu připomněl, v čem kromě fotbalového umění vyniká. Do šarvátky vlétl mezi prvními a rozhodně nepůsobil klidně. Ba naopak, bývalý hráč Realu Madrid, jehož městským rivalem je právě Atlético, ostrými slovy nešetřil.

Nebylo mu to ale vůbec nic platné. Jeho Porto v Lize mistrů s 5 body ze šesti zápasů končí a míří „pouze“ do Evropské ligy. Naopak Atlético se připojí k Liverpoolu v playoff. Po prvním gólu zpečetil madridský celek vítězství dalšími dvěma trefami. Porto v závěru už jen snížilo.

Nejčtenější tento týden

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama