Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Impozantní obrat. Lvice přetlačily Francii a jdou do finále mistrovství Evropy U20

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Senzační obrat proti Francii, semifinálový triumf 65:63. Po osmnácti letech se český ženský basketbal U20 dočká medaile. Ještě není jasné, zda se hráčkám našeho národního týmu na krku zhoupne po finále se Španělskem kov stříbrný či zlatý, ale již teď jde o veliký úspěch. Češky dávají jasně najevo, že s nimi musí basketbalový svět počítat.

  Na palubovce v maďarské Šoproni se dějí věci. Češky nejprve vyhrály skupinu, pak vyřadily Belgii i Polsko a nyní dokázaly otočit strhující utkání s favorizovanými Francouzkami. Impozantními 23 body se blýskla Valentýna Kadlecová.

  Obě reprezentace se již v turnaji potkaly, napoprvé z duelu vyšly lépe Češky. Bylo vidět, že se tým ze západu Evropy poučil a nebude chtít prohrát podruhé. Na naše lvice v obrovském tempu nastoupil a o přestávce držel vedení 36:32.

  I díky fenomenální Kadlecové, která trefila ve třetí čtvrtině úchvatnou trojku, se Češky pomalu dotahovaly, snížily na rozdíl pouhých dvou bodů a na závěr předvedly luxusní obrat. Čtvrtou čtvrtinu opanovaly 16:12 a celkově vyhrály 65:63. Ve finále si zahrají se Španělkami, jež jsou považovány za největší favoritky na zisk titulu.

  Daly do toho všechno, hlásí trenérka Ptáčková

  Na rozhovor dorazila po vyhecovaném semifinále nejprve autorka jedenácti bodů a šesti asistencí Kateřina Zeithammerová: „Byl to těžký zápas, Francouzky hrály opravdu tvrdě. Navíc se málo pískal kontakt,“ postěžovala si hráčka.

  Poté ale dodala: „Ale zvládly jsme to a máme obrovskou radost. Španělky budou jistě ještě těžšími soupeřkami, ale je to finále a půjdeme do toho na maximum,“ hecovala Zeithammerová.

  Nádhernými slovy nešetřila trenérka české ženské basketbalové reprezentace do dvaceti let Romana Ptáčková: „Famózní výkon. Předvedly jsme neskutečný zápas, holky do toho daly všechno. Ustály jsme i krizovou situaci, kdy jsme ztráceli 6 nebo 8 bodů a Francie mohla jít do většího náskoku. Holky se zvedly a dokázaly to otočit. Moc jim děkuji, ubojovaly to a zaslouženě jdeme do finále,“ říkala s upřímným úsměvem koučka.

  Na otázku, zda Francouzky náš výběr něčím překvapily, odpověděla Ptáčková velmi pohotově: „Překvapily, hned na začátku. Když hrála naše hymna, ony se otočily zády k naší vlajce a viděla jsem v některých očích velikou aroganci. I to určitě holky nakoplo,“ poznamenala trenérka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS