FotbalIkony si pomáhají. Jordan díky Messimu profituje, za víkend vydělal 150 milionů

Ikony si pomáhají. Jordan díky Messimu profituje, za víkend vydělal 150 milionů

Michael Jordan je legendou basketbalu, Lionel Messi má zase pod palcem fotbal. Mohli byste si říct, že tihle dva nikdy nemohou nikdy mít, kromě sportovní slávy, nic společného, opak je ale pravdou. Slavný „MJ“ přišel během pandemie covidu-19 o značnou část příjmu, ztrátu mu ale pomohl nabrat zpět Argentinec.

O přesunu božského Lea do Paříže už se toho v poslední době namluvilo víc než dost. Na povrch se ale neustále dostávají úžasné příběhy, které jsou s jeho novou adresou spojené. Jedním z nich je i případ zvaný jednoduše „dresy“. Ty jdou v hlavním městě Francie na dračku.

Před obchodem pro fanoušky se stály dlouhé řady, z oficiálního internetového shopu klubu zmizely trikoty s Messim za pouhých 7 minut. A předpokládá se, že tomu ještě není konec.

Dresy s číslem 30 a jmenovkou nové „star“ na zádech se teď musejí znovu tisknout a ti, kteří mají tohle na starost, musí mít neuvěřitelně napilno. Vzhledem k tomu, že se do Ligue1 stěhuje dost možná nejlepší hráč historie, je všechno tohle šílenství pochopitelné.

Ale k věci. Experti tvrdí, že Messiho dresů by se jen letos mohlo prodat i 2,5 milionů. Zástupci pařížského velkoklubu už si ale mohou teď mnout ruce. A s nimi i Michael Jordan.

Chytrý kontrakt mu slušně vynáší!

Paříž započala fúzi s odvětvím Jordan od firmy Nike už vloni. Místo klasického loga společnosti mají hráči PSG na dresech tzv. Jumpmana, tedy obrys legendárního basketbalisty, který je zřejmě nejlepším hráčem, který kdy hrál zámořskou NBA.

Ten má s oděvní firmou smlouvu, která mu zaručuje 5 procent z veškerých prodejů věcí se logem Jordan. Messiho dresy už vynesly celkem 120 milionů eur, sám MJ tedy vydělal 6. Což se v přepočtu rovná zhruba 150 milionů českých korun.

Podle magazínu Forbes přišel vloni Michael Jordan o zhruba 24 milionů eur kvůli pandemii nemoci covid-19. Pokud ale bude podobným tempem pokračovat i prodej Messiho 30ky, mohl by se dostat zpět na své.

Šestinásobný šampion NBA se tak možná stal novým fanouškem kanonýra z Argentiny. Pokud by ho chtěl vidět poprvé také naživo v barvách Paříže, měl by si udělat výlet do Brestu. Právě tam by měl totiž v nadcházejícím kole Messi debutovat.

Nejčtenější tento týden

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama