-1.1 C
Czech
Sobota 17. ledna 2026
ZajímavostiHrozivé svědectví. Maradona umíral 12 hodin, lékaři ho přenechali „osudu“

Hrozivé svědectví. Maradona umíral 12 hodin, lékaři ho přenechali „osudu“

O smrti fotbalového génia Diega Maradony už se toho napovídalo až, až. Teprve několik měsíců po jeho smrti se ale začaly rojit hrůzostrašné zprávy o tom, co skonání Argentince předcházelo. Maradona prý umíral v nemocnici 12 hodin, a kdyby dostal lepší péči, možná mohlo být všechno jinak.

Mistr světa z roku 1986 zemřel ve věku 60 let na konci listopadu a jeho poslední vydechnutí tehdy dlouhou dobu oplakávaly desetitisíce lidí v Jižní Americe, ale také Itálii, kde Maradona dlouhou dobu během své profesionální kariéry působil.

Jeho smrt prý způsobilo srdeční selhání, které nastalo po odstranění krevní sraženiny na mozku. Na povrch se ale dostala při nejmenším zajímavá lékařská zpráva, která potvrzuje, že lékařský tým nepostupoval zrovna podle představ.

Zpráva zní následovně. „Maradona vykazoval jednoznačné známky prodlouženého nestálého období, takže jsme dospěli k závěru, že pacient nebyl řádně sledován od 00:30 dne 25.11. 2020 (den jeho smrti, pozn. redakce).“

„Božský“ Diego mohl přežít

Pochybení lékařského personálu zřejmě napomohlo smrti. Tak pokračuje zpráva, která před několika hodinami proletěla světovými médii. Je pravdou, že někdejší skvělý fotbalista sice už během života zápasil se zdravotními trablemi, smrti ale výrazně přispěla zanedbaná péče v nemocnici.

„I když je kontraproduktivní tvrdit, že by Maradona nezemřel, kdyby byl řádně ošetřen v nemocnici, vzhledem k jeho anamnéze ve dnech před jeho smrtí věříme, že by měl větší šanci na přežití,“ dodává 70stránková zpráva.

Maradona zápasil se závislostmi na alkohol a drogy, léčil se s ledvinami, srdcem, játry a zdravotní stav mu komplikovaly také epilepsie a deprese. Výčet problémů slavného Argentince by vydal na několika stránkový seznam.

Před smrtí neužíval ani drogy, ani alkohol, proto jeho smrt mnohé zaskočila. O přezkoumání zprávy se zasloužilo ministerstvo spravedlnosti v Argentině a zřejmě z ní bude také těžit při vznášení kázeňských postihů.

Pokud se nakonec některé pochybení prokáže, může hlavním aktérům hrozit až 15 let vězení. Maradona byl ponechán napospas svému „osudu“, kdyby tomu tak ale nebylo, měl by šanci na přežití. V tuto chvíli už jsou ale spekulace spíše bezpředmětné.

„Božského“ Diega už to zpět mezi živé nevrátí.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Coloradu nestačil gól Nečase a Carolina zničila Floridu devíti trefami

Martin Nečas skóroval, přesto Colorado doma tvrdě narazilo na Nashville a prohrálo 3:7. Predators táhl Ryan O´Reilly hattrickem a asistencí. Lukáš Dostál pomohl Anaheimu k výhře 3:2 po nájezdech v Los Angeles, chytil 26 střel a v rozstřelu uspěl proti dvěma ze tří střelců. A Carolina předvedla výjimečný večer, Floridu smetla 9:1, tři góly a nahrávku zapsal Nikolaj Ehlers.

Zabystřan ve Wengenu dojel čtrnáctý a Franzoni slavil první výhru

Jan Zabystřan skončil v superobřím slalomu ve Wengenu na 14. místě a vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek sezony v této disciplíně. Na Lauberhornu ztratil 1,77 sekundy a po závodě mluvil o náročném rytmu tratě i jedné kritické chybě, kterou ustál. Pro premiérové vítězství ve Světovém poháru si dojel Ital Giovanni Franzoni, který potvrdil formu z wengenských tréninků.

Luke Littler zahájil sezonu dominantně. V Bahrajnu ho čeká odveta s Pricem

Dvojnásobný mistr světa Luke Littler vstoupil do turnaje Bahrain Darts Masters ve velkém stylu. Osmnáctiletý Angličan si v úvodním kole poradil s legendárním Paulem Limem jasně 6:1 a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká atraktivní souboj s Gerwynem Pricem. Fanoušci si rozhodně přijdou na své.

Anthony Joshua se konečně vrátil do posilovny

Britský boxer a bývalý šampion těžké váhy Anthony Joshua se po tragické autonehodě, při níž zahynuli dva jeho blízcí přátelé a členové týmu, znovu objevil v posilovně. Návrat k tréninku naznačuje, že bývalý mistr světa se snaží vyrovnat s jedním z nejtěžších období své kariéry i osobního života.

Loprais znovu vyhrál na Dakaru a stáhl ztrátu na Žalu

Aleš Loprais na Rallye Dakar dotáhl vítězný hattrick, když ovládl třetí etapu v řadě a dál tlačí na průběžně vedoucího Vaidotase Žalu. V kamionech zůstává druhý, ale po 11. etapě ztrácí už jen 16 minut a 24 sekund, přičemž do cíle zbývají dvě rychlostní zkoušky. V autech zaujal Martin Prokop i jinak než výsledkem, v kamenité pasáži pustil před sebe Naniho Romu, aby ho nezdržoval v boji o celkové prvenství.

Vladař odstoupil po první třetině kvůli zranění a Philadelphia v Buffalu padla

Philadelphia řeší nepříjemnou starost. Brankář Dan Vladař nedochytal duel NHL v Buffalu a po první třetině přepustil místo Samuelu Erssonovi. Flyers pak prohráli 2:5, zatímco Sabres dál drží vítěznou vlnu. Ve středečním programu zaujalo i páté vítězství Vegas v řadě a další tvrdý večer Rangers v Madison Square Garden.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Dubois by mohl představovat příliš velké sousto

Boxerský svět netrpělivě čeká, až se Tyson Fury vrátí do ringu, ale už nyní se objevují hlasy, které varují, že comeback bývalého mistra světa v těžké váze by mohl skončit fiaskem. Podle trenéra Tonyho Simse by totiž Fury nemusel ustát „fenomenální“ úderovou sílu Daniela Duboise, jenž se po nedávných neúspěších snaží znovu nastartovat svou kariéru.

Dom Taylor bude pykat za pozitivní dopingový test. Ten mu komplikuje kariéru i budoucnost v PDC

Anglický profesionální šipkař Dom Taylor čelí vážným následkům po neúspěšném dopingovém testu, který absolvoval během prosincového mistrovství světa PDC. Darts Regulation Authority (DRA) rozhodla o udělení šestiměsíčního zákazu činnosti, jenž představuje výrazný zásah do kariéry teprve sedmadvacetiletého hráče. Taylor se k porušení antidopingových pravidel přiznal, což potvrdilo i oficiální prohlášení regulačního orgánu.

Loprais vyhrál 10. etapu Dakaru a poskočil na druhé místo

Aleš Loprais zvládl druhou část maratonské etapy nejrychleji a připsal si už čtvrté etapové vítězství v letošním Dakaru. V průběžném pořadí kamionů se posunul na druhé místo a na nového lídra Vaidotase Žalu ztrácí 19 minut. Výrazně ztratil dosavadní lídr Mitchel van den Brink, který po potížích v dunách spadl na třetí příčku. Měnilo se i pořadí v autech a mezi motocykly, do čela se vrátil Násir Attíja a po úpravě časů vede Ricky Brabec.

Emma Raducanu se po dešťové pauze dočkala prvního vítězství a postupuje v Hobartu

Emma Raducanu zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, když na turnaji Hobart International úspěšně dokončila utkání s Camilou Osorio, které bylo rozděleno do dvou dnů kvůli nepříznivému počasí. Britská tenistka zvládla náročné podmínky i psychickou zátěž spojenou s přerušením zápasu a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:6 (7:2).

Israel Adesanya se chystá na návrat do oktagonu. Může jít o rozhodující kapitolu jeho kariéry

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya se po více než roce vrátí do akce. Šestatřicetiletý bojovník nastoupí 28. března v Seattlu proti Joe Pyferovi a jeho návrat vyvolává řadu otázek, především však ohledně jeho budoucnosti v nejprestižnější MMA organizaci světa.

Zacha vystřelil Bostonu výhru, Dostál s Vejmelkou drželi bránu

Čeští hokejisté výrazně promluvili do úterního programu NHL. Pavel Zacha dal vítězný gól Bostonu při výhře 3:0 nad Detroitem a David Pastrňák k ní přidal asistenci. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k cennému vítězství 3:1 nad Dallasem, čisté konto mu vzali hosté až v 58. minutě. Karel Vejmelka zase pustil jediný gól při jasné výhře Utahu 6:1 nad Torontem a dál sbírá výhry rychleji než kdokoli jiný mezi brankáři.

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama