Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Hromadná bitka v MLB nezůstane bez odezvy. Trenér se na lavičku jen tak nepodívá

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Scéna z nedělního zápasu MLB mezi Los Angeles Angels a Seattle Marines jako by byla vytržená z akčního filmu. Vzduchem létaly tvrdé údery, pěsti, do rvačky se zapojilo celkem 12 hráčů a trenérů, zápas byl na čtvrt hodiny přerušen. Hlavní aktéři už si stihli vyslechnout trest a zejména kouč domácích si rve vlasy.

  Neskutečné věci byly v neděli k vidění při souboji Los Angeles Angels a Seattlu Marines. Dva hvězdné týmy, které hrají v prestižní baseballové společnosti zvané MLB, se postarali o skandál. Hromadná bitka mezi oběma celky zaplnila přední strany sportovních plátků po celém světě a mluvit se o ní bude ještě hodně, hodně dlouho.

  Co se přihodilo? Během sobotního zápasu málem nadhazovač Seattlu Erik Swanson trefil do hlavy domácího pálkaře Mika Trouta. Následovala výměna názorů, nic zásadního se však nestalo. To až o den později, kdy se Andrew Wantz z LA rozhodl srovnat účet. Nejprve trefil ve druhé směně Julia Rodrigueze, po něm zasáhl Jesseho Winkera.

  Běsnící pálkař Seattlu po trefě přispěchal s nevybíravými slovy za koučem Los Angeles Philem Nevinem a strhla se mela. Zapojilo se do ní celkem 12 lidí z řad hráčů a trenérů, nepřehledná situace vygradovala přesušením zápasu na dobrých 15 minut. Vedení MLB bylo šokováno, tohle by se v profi zápasech nemělo stávat.

  „To by se asi v zápase stávat nemělo, to, co se tam dneska stalo. Emoce byly silné, ale bylo celkem jasné, co se děje. Vyměnili jsme si názory, pak i pěti, nakonec na nás hodili nějaké míče. Vymklo se jim to z rukou, dokonce z toho mám monokl,“ řekl po zápase trenér Seattlu Scott Servais, jeden z vyloučených.

  Nevine nesmí na lavičku 10 zápasů

  MLB nenechala kauzu bez povšimnutí a rozdávala tresty. Ten nejvyšší dostal právě zmiňovaný kouč Phil Nevine, iniciátor celé bitky. Podle hráčů a funkcionářů Seattlu měl Wantze poslat do hry jen proto, aby trefil pálkaře hostujícího týmu. Nic z toho se sice neprokázalo, stopce 10 zápasů se ale nevyhne.

  O něco lépe dopadl poškozený Winker ze Seattlu, ten si nezahraje sedm zápasů. Jeho spoluhráč Crowford nebude hrát pět utkání, Rodriguez dvě. Další tresty si vyslechli také trenéři a další lidé, kteří pobývali na lavičce. Z domácích nadhazovači Taper a Wantz, kteří budou stát tři zápasy, trest dostal třeba také pomocný překladatel.

  Komická vložka bude stát dva zápasy také Iglesiase z LA, který za vhozenou krabici slunečnicových semínek směrem k lavičce Seattlu nebude moct na dva zápasy. Podobně jsou na tom koučové Angels, proti verdiktu se však odvolali. Navíc, v trestech se budou střídat, aby lavička LA nezela prázdnotou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS