-2.6 C
Czech
Pátek 30. ledna 2026
FotbalHrdinu Slavie ovládly po dokonalé trefě emoce. Gól věnuji svému tatínkovi, říká...

Hrdinu Slavie ovládly po dokonalé trefě emoce. Gól věnuji svému tatínkovi, říká Schranz

Čtvrteční večer byl z pohledu pražské Slavie klíčový. Do Berlína jela s vědomím, že pokud získá minimálně bod, postoupí dál, v opačném případě se ale s Evropou rozloučí. Slávisté náročnou misi zvládli zejména díky parádní ráně Ivana Schranze. Ten po utkání věnoval trefu zesnulému tatínkovi.

Český fotbal bude mít v jarní fázi evropských pohárů dva zástupce. Do Evropské konferenční ligy míří po zisku třetího místa v Evropské lize pražská Sparta, městský rival ze Slavie zvládl nelehký úkol na hřišti Unionu Berlín. K remíze 1:1 nasměrovala hosty letní posila Ivan Schranz.

Slovenský reprezentant má zatím v červenobílém dresu parádní formu. Ve 14 zápasech české nejvyšší soutěže nasázel osm branek, v Evropě má na kontě góly dva. Jeden z nich byl ale z pohledu Slavie naprosto klíčový. Dalekonosná dělovka zpoza vápna zařídila Slavii postup.

Pro tebe, táto!

Pro Schranze se ale podzim nenese jen ve znamení radosti. Na trávníku je to balada, v osobním životě ale bývalého hráče Jablonce nebo Dynama postihla zdrcující zpráva. Server Novinky.sk informoval na přelomu října a listopadu o tom, že je otec Dušan po smrti.

Vášnivý cyklista jel se svou kamarádkou na projížďku. Všechno probíhalo hladce, až do doby, než se 57letý tatínek vydal překonat most. Nebral telefon, do svého domku se nevrátil. Až náhodní kolemjdoucí našli jeho bundu, která o celé situace napověděla víc.

Otec Ivana Schranze se ze zhruba dvoumetrové výšky zřítil do vody, upadl do bezvědomí a utopil se. Schranz si vzal na pár dní volno a do vesničky poblíž Bratislavy vyrazil uctít tatínkovu památku. Kdyby stále žil, byl by Dušan na svého synka pyšný.

Právě Schranz rozhodl o postupu. „Gól věnuji svému tatínkovi a mé rodině, stejně jako všechny ostatní,“ říkal po utkání hrdina Slavie. „Důležité bylo, že jsem nad tím moc nepřemýšlel a rozhodl se vystřelit. Krásně mi to zaletělo do horního rohu, díkybohu,“ dodal Schranz.

Marseille, Leicester nebo Vídeň

Nadšení z výhry je u slávistů stále aktuální, až do pondělí ale budou mít myšlenky na los. Jarní fáze Evropské konferenční ligy se dozví, jak budou vypadat první boje ve vyřazovací fázi. Na koho může Slavia narazit?

Ve hře je další souboj s Leicesterem nebo Midtjyllandem, mezi možnými soupeři ale figuruje třeba i Celtic, Fenerbahce, Marseille, PSV Eindhoven nebo Rapid Vídeň.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vonn si v Crans Montaně poranila koleno a sjezd nakonec nedojel nikdo

Poslední sjezd Světového poháru před olympijskými hrami v italském středisku Cortina d’Ampezzo poznamenaly pády hned několika závodnic. Lindsey Vonn po nárazu do sítě dojela do cíle jen s velkými obtížemi a držela se za levé koleno, pořadatelé pak závod kvůli dalším pádům a zhoršujícím se podmínkám zrušili. Ester Ledecká se na trať vůbec nedostala.

Krejčí zpátky v základu, Atlanta přesto narazila na Houston

Vít Krejčí se po dvou týdnech vrátil do základní sestavy Atlanty, jeho devět bodů ale nezastavilo porážku s Houstonem 86:104. Oslabení Hawks tím ukončili sérii čtyř výher. Prohrály také Oklahoma City v Minnesotě a Detroit ve Phoenixu. V Dallasu zazářil nováček Cooper Flagg 49 body, jenže Charlotte to v koncovce urvala díky Konu Knueppelovi. Philadelphia pak uspěla v dramatické koncovce proti Sacramentu.

Anthony Joshua se emotivně rozloučil s přáteli, kteří zahynuli při autonehodě

Anthony Joshua veřejně promluvil o tragické události, která jej hluboce zasáhla nejen lidsky, ale i profesně. Bývalý mistr světa v těžké váze vzdal emotivní hold dvěma blízkým přátelům a členům svého týmu, Sinovi Ghamimu a Latifu „Latz“ Ayodelemu, kteří zahynuli při autonehodě v Nigérii. Joshua byl v době nehody ve stejném vozidle a sám utrpěl lehká zranění.

Carlos Alcaraz zvítězil. Po epickém boji se Zverevem je poprvé ve finále Australian Open

Carlos Alcaraz musel v semifinále Australian Open sáhnout na absolutní dno svých fyzických i psychických sil. Přesto se mu podařilo zvládnout jeden z nejdramatičtějších zápasů posledních let a po pětihodinové bitvě porazit Alexandera Zvereva. Španělský tenista zvítězil 6:4, 7:6, 6:7, 6:7, 7:5 a poprvé v kariéře si zahraje finále v Melbourne.

Dobeš vychytal Nečasovo Colorado a Zacha skóroval za Boston

Češi znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Pavel Zacha dal gól při výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií, ve druhé třetině ale odstoupil s potížemi v horní části těla. Jakub Dobeš zastavil 26 střel a pomohl Montrealu k výhře 7:3 nad Coloradem, navíc si vysloužil ocenění druhé hvězdy zápasu. Ve zbytku noci se řešil i obrat Caroliny proti Utahu, smolný závěr Karla Vejmelky, těsná porážka Lukáše Dostála ve Vancouveru a asistence Tomáše Hertla u divokého comebacku Vegas.

Šok na World Masters. Van Gerwen vypadl hned první večer

Michael van Gerwen zažil na World Masters v Milton Keynes tvrdý pád. Trojnásobný mistr světa vypadl hned v úvodním kole a turnaj tak přišel o jedno z největších jmen už první večer.

Další hráč z Premier League pro Spartu, Sonne míří na půlroční hostování

Sparta získala na půlroční hostování pravého obránce Olivera Sonne Christensena z Burnley. Pětadvacetiletý rodák z Dánska má také peruánský pas díky babičce a za Peru už nastoupil třináctkrát. Na Letné má zalepit místo po Ángelu Preciadovi, který odešel do Atlétika Mineiro. Dohoda neobsahuje opci na přestup a Sonne tak zatím přichází jen do konce sezony.

Szabová přišla o titulovou soupeřku a Oktagon řeší velké dilema

Turnaj v Ostravě přišel o plánovanou titulovou bitvu. Lucia Szabová měla 14. února v Ostravar Areně útočit na druhý pás, jenže Leidiane Fernandes z boje kvůli zranění vypadla. Oktagon teď řeší, zda najde náhradu, a fanouškům se okamžitě nabízí jediné velké jméno, Lucie Pudilová. Jenže ta nastoupí už tuto sobotu ve Stuttgartu proti Katharina Lehner.

Krejčí pomohl pěti body a Atlanta přidala čtvrtou výhru v řadě

Atlanta Hawks zvládli další těžký večer a v Bostonu porazili Celtics 117:106. V NBA tak natáhli vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vít Krejčí odehrál šest minut a stihl pět bodů. Cleveland zároveň rozebral LA Lakers 129:99, LeBron James při vzpomínkovém videu plakal a po utkání připustil, že možná viděl Cleveland naposledy jako host.

Serena Williams nevylučuje návrat na tenisové kurty. Legendární Američanka znovu budí spekulace

Jedna z největších osobností světového tenisu Serena Williams opět rozvířila debatu o možném návratu do profesionálního sportu. Přestože po US Open 2022 oficiálně ukončila kariéru, nyní odmítá comeback jednoznačně vyloučit. Nedávná vyjádření i administrativní kroky třiadvacetinásobné grandslamové vítězky znovu vyvolaly pozornost fanoušků i odborné veřejnosti.

Šampion WBA Gervonta Davis skončil v rukou policie. Po dvoutýdenním pátrání byl zatčen v Miami

Úřadující mistr světa organizace WBA v lehké váze Gervonta Davis byl ve středu zatčen v Miami v souvislosti s vážnými obviněními z domácího násilí. K jeho zadržení došlo po zhruba dvoutýdenním pátrání, do něhož se zapojily místní policejní složky i federální úřady. Americký boxer, patřící dlouhodobě mezi největší hvězdy profesionálního boxu, tak znovu čelí výrazným problémům mimo ring.

Sabalenka smetla Svitolinu a je počtvrté v řadě ve finále Australian Open

Aryna Sabalenka prošla přes Elinu Svitolinu ve dvou setech a znovu si zahraje o titul v Melbourne. Světová jednička vyhrála 6:2 a 6:3, letos dál neztratila ani set. V sobotním finále narazí na vítězku duelu Jessica Pegula proti Elena Rybakina.

Tyson Fury se vrací do ringu, v dubnu ho čeká Makhmudov

Tyson Fury potvrdil návrat z boxerského důchodu. V dubnu se v Británii utká s Arslanbekem Makhmudovem a zahájí novou kapitolu kariéry. Zápas má být prvním krokem k plnému návratu mezi elitu těžké váhy.

Testy F1 v Barceloně. Hadjar havaroval s Red Bullem, Hamilton i Verstappen poprvé na trati

Druhý den neveřejných testů Formule 1 na okruhu v Barceloně přinesl první dramatický moment. V deštěm ztížených podmínkách havaroval Isack Hadjar s vozem Red Bull, zatímco Lewis Hamilton a Max Verstappen absolvovali své první kilometry v rámci letošního „shakedownu“.

Novak Djokovič postoupil do semifinále po skreči Musettiho. Štěstí mu zatím přeje

Novak Djokovič zůstává ve hře o další přepis tenisové historie. Srbský rekordman se na Australian Open dostal do semifinále, přestože byl na pokraji vyřazení. Čtvrtfinálový duel s Lorenzem Musettim skončil nečekaně nešťastně. Ital zápas vzdal kvůli zranění ve chvíli, kdy vedl o dva sety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama