HokejHradec v Lize mistrů zdolal silnou Frölundu, Sparta i Třinec už jsou...

Hradec v Lize mistrů zdolal silnou Frölundu, Sparta i Třinec už jsou mimo postup

Velmi cenný skalp si připsali před startem extraligy hokejisté Hradce Králové. V Lize mistrů porazili jeden z nejlepších celků Evropy švédskou Frölundu.

Švédský celek dlouhodobě patří mezi přední evropské celky. Frölunda vyhrála čtyřikrát během pěti sezon Ligu mistrů, její kredit je na starém kontinentu opravdu velmi vysoko. O to je hradecká výhra cennější.

Pod výhrou Mountfieldu 5:3 se dvakrát podepsali Radek Smoleňák a Kevin Klíma. Zbývající pátou trefu obstaral Nikita Ščerbak.

Mám z toho dobrý pocit. Je to top tým v Evropě, takže jde o cenné vítězství před začátkem sezony,“ chválil si hradecký kapitán Smoleňák.

Východočeši vyhráli v základní skupině G potřetí v řadě. Dvakrát zdolali francouzský Grenoble, teď přidali skalp Frölundy, se kterou na úvod bojů ve skupině prohráli.

Hradec Králové s Frölundou se tak srovnaly na čele tabulky skupiny s devíti body. Třetí Eisbären Berlín z Německa má šest bodů, poslední Grenoble zatím jen prohrává.

Do play off postupují první dva celky. O šancích Mountfieldu tak rozhodne závěrečný dvojzápas s německým celkem, který už se hraje v říjnu rozběhnuté sezoně.

Hradci bude stačit jedna výhra. „Zatím o Berlínu vůbec nic nevíme. Těšíme se ale, že s námi zase pojedou fanoušci. Nechtěli jsme promarnit další zápas vlastními chybami. Je rozdíl, když vás někdo převálcuje, a když si to zkazíte nějakými nesmysly,“ srovnává Smoleňák.

Teď už se vítěz loňské základní části extraligy bude soustředit na páteční start domácí nejvyšší soutěže, kdy na úvod přivítá Liberec. „Spoustu věcí ještě musíme doladit, ale určitě naše hra není špatná,“ myslí si Smoleňák.

V Lize mistrů bojují i další dva české celky. Mistr z Třince ve skupině H posbíral z úvodních čtyř duelů pět bodů, když porazil jen Belfast na úvod a následně třikrát prohrál. Boj o postup dál tak pro Třinec nebude lehký. Druhá Skelleftea má osm bodů a vedoucí Davos dokonce ještě o bod navíc.

K postupu nemá úplně blízko ani pražská Sparta. Ta vyhrála z kvarteta utkání jediné na úvod proti Aalborgu. I přes další tři porážky však loňský vicemistr dál může usilovat o postup do play off. Za zatím stoprocentní Luleou je druhý Jukurit a třetí Sparta se čtvrtým Aalborgem mají po třech bodech, a tak i celkem slušnou šanci na postup.

Nejčtenější tento týden

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama