BasketbalHotovo, vyřízeno. Bucks slaví po 50 letech titul v NBA, show rozjel...

Hotovo, vyřízeno. Bucks slaví po 50 letech titul v NBA, show rozjel hvězdný Řek

Letošní sezona zámořské NBA byla v mnohých ohledech jedinečná. Na to už jsou ale ostatně fanoušci basketbalu zvyklí. V noci z úterý na středu proběhla korunovace nových králů soutěže, kterými se stali basketbalisté Milwaukee. Ti dotáhli famózní otočku a slaví po 50 letech titul.

A to to na začátku finálové série nevypadalo z pohledu Bucks vůbec dobře. Na „koně“ se dostal Phoenix, který ovládl dva své domácí zápasy a na sever Spojených států amerických odjížděl s pohodovým náskokem. Pak se ale stroj zasekl.

Během dějin nejslavnější basketbalové soutěže na planetě se tohle stalo jen jednou. V roce 2006 dokázalo Miami ze stavu 0:2 otočit na 4:2 proti Dallasu, teď se stejný scénář udál podruhé. Milwaukee bylo letos k nezastavení.

Bucks přešli postupně přes Miami, Brooklyn a Atlantu, ve finále pak předčili i Phoenix. Ten vyřadil třeba obhájce titulu z Los Angeles Lakers, čekání na první titul v historii klubu ale neskončí ani teď. Naopak 50leté strádání Milwaukee ano.

Jannis a spol. hráli doma před zraky 65 tisíců fanoušků uvnitř arény a před stadionem. Ti pak po závěrečné siréně „explodovali“ radostí. Bucks vyhráli 105:98 a zajistili si vizitku letošních šampionů. A děkovat mohou zejména svému rozjetému Řekovi.

Řecká „bestie“ nasázela 50 bodů

Poslední zápas tohoto ročníku NBA dokonale shrnul to, v čem Milwaukee vynikalo. Když bylo potřeba, mohlo se spolehnout na svého tahouna, kterého si před sezonou pojistilo neuvěřitelnými penězi. Vyplatilo se.

Jannis přispěl k vítězství 50 body, což je šestý nejlepší výsledek v historii finále NBA. „Chci poděkovat Milwaukee za to, že mi věřilo. Chtělo jsem to dokázat v tomhle městě a s těmito hráči,“ hlásil po zápase Antetokounmpo.

U něj ještě zůstaneme. Nejužitečnějšímu hráči soutěže v posledních dvou letech chyběla už jen trofej. Tu nakonec letos s dávkou štěstí i odvahy uzmul pro sebe. Prsten náleží i bratrovi Thanasisovi, vloni se radoval ze zisku poháru Kostas. Bratrské trio vítězů NBA? To tady ještě nebylo.

Do Milwaukee se vrací pohár po 50 letech. Naposledy se Bucks radovali z vítězství v roce 1971, tedy pár let po tom, co klub vznikl. Teď mohou ve městě odpálit ohňostroje podruhé.

Smutek ve Phoenixu

„Slunce“ si budou muset na svůj premiérový titul ještě počkat. Sezonu měly rozběhnutou parádně, nakonec ale v kýžené vítězství neresultovala. „Moc nás to mrzí, protože všichni víme, že jsme na to měli. Ale nestačilo to. Nedokázali jsme to urvat,“ ví Paul, který měl ve 36 letech ojedinělou šanci.

Třeba to vyjde příště, letos má ale NBA jiné šampiony.

Nejčtenější tento týden

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama