Bojové sportyHořké vítězství české šampionky. Bledá slavila triumf, smlouvu v UFC ale nedostane

Hořké vítězství české šampionky. Bledá slavila triumf, smlouvu v UFC ale nedostane

Minulý týden neuspěl na akci Dana White’s Contender Series, kde se vybraní bojovníci před zraky šéfa UFC rvou o smlouvu, Matěj Peňáz, tento týden chtěla osud českého MMA změnit Tereza Bledá. Neporažená šampionka organizace OKTAGON zvítězila, kontrakt jí ale ani tak nabídnut nebyl. Prý kvůli nízkému věku.

K Davidovi Dvořákovi, Jiřímu Procházkovi a Lucii Pudilové dostala v průběhu posledních dvou týdnů šanci připojit se další dvě česká jména. Pozvánku na turnaj Dana White’s Contender Series dostali Matěj Peňáz a Tereza Bledá. Obě česká esa už mají svůj boj o smlouvu v UFC za sebou. Jenomže výsledek není zrovna dobrý.

Peňáz minulý týden prohrál a podepsal si verdikt, Bledá měla kupu práce tento týden. Přesněji včera, kdy nastoupila do klece proti Maiaové z Brazílie. Dařilo se jí, dominovala v postoji, dobrou show předváděla také na zemi. Hned v prvním kole dala jasně najevo, že si jde pro vítězství a smlouvu ve slavné organizaci.

A tak to nakonec viděli také rozhodčí, kteří museli nakonec o osudu bitvy rozhodnout. „Jsem velmi šťastná, že jsem vyhrála. Musím ale říct, že jsem ze zápasu opravdu deprimovaná, protože to nebylo to, co jsem očekávala. Chtěla jsem to skončit v prvním kole,“ řekla Bledá pro server MMA Fighting.

Smlouvu bohužel nedostane

Vyhrála, její práci ocenili rozhodčí i trenér. „Myslím si, že předvedla skvělý výkon. Totálně přejela brazilskou držitelku černého pásu v BJJ. V podstatě jí k ničemu nepustila, předvedla dominantní výkon od prvního slamu až po závěrečnou snahu o ukončení,“ prozradil její kouč Reinders pro Kaocko.cz.

Jenomže Bledá ani po vítězství na kontrakt v UFC nedosáhne. Prý kvůli nízkému věku. „Hodně jsem slyšel o Terezině postoji, ale moc toho v něm neukázala, hodně se klinčovalo a bojovalo na zemi. Navíc údajně byla největší favoritka z celé karty, za mě to ale tak nebylo. Je to mladá bojovnice, potřebuje ještě sbírat zkušenosti. Má ještě čas,“ vysvětlil Dana White.

Podle dostupných zpráv dokonce několik minut v zákulisí utěšoval Bledou a ujišťoval ji, že její čas ještě přijde. Přeci jen je jí stále pouhých 20 let.

Nejčtenější tento týden

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama