FotbalHložek poprvé skóroval v novém, Leverkusen si ale i tak v poháru...

Hložek poprvé skóroval v novém, Leverkusen si ale i tak v poháru utrhl ostudu

Český fotbalový supertalent se poprvé prosadil v novém působišti. Adam Hložek za německý Leverkusen skóroval v domácím poháru. Trefil se i jeho český spoluhráč Patrik Schick. Favorit si však uřízl ostudu, když vypadl s třetiligovým Elversbergem 3:4.

Leverkusen vstupoval do utkání úvodního kola německého DfB Pokalu jako jasný favorit proti třetiligovému Elversbergu. Sázkové kanceláře vypsaly kurz na vítězství outsidera až k 10:1. Jenže už od úvodu domácí toužili předpoklady překazit. Ve třetí minutě šli po pěkné střele Rochelta.

O dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Adam Hložek naskočil v základní sestavě, pohyboval se na levé straně hřiště. A právě v páté minutě si navedl míč na střed hřiště, pravačkou zpoza velkého vápna vypálil a mohl se jít radovat. Rodákovi z Ivančic a bývalému hráči Sparty rána moc nevyšla a mířila do středu hřiště, domácí gólman ale předvedl nejistý zákrok a ránu zneškodnit nedokázal.

Gólově bohatý první poločas nabídl ještě tři branky. Elversberg dvakrát odskočil do vedení, Bayer dokázal naposledy vyrovnat na stav 2:2. Po pauze však outsider nečekaně dokončil senzaci. Přidal čtvrtý gól a čtvrthodiny před koncem držel dvoubrankový náskok. Sedm a půl tisíce fanoušků si nakonec užilo postup.

Radost jim nezkazila ani branka druhého českého reprezentanta Patrika Schicka. Ten také nastoupil od začátku a v 89. minutě přesnou ranou z první zakončil rychlý útok účastníka Ligy mistrů. Pro Leverkusen to byla krutá rána týden před startem německé ligy. V domácím poháru vypadl v úvodním kole po 11 letech.

„S tolika inkasovanými góly neuděláte nic. Máme v útoku kvalitní hráče, ale když musíme dát pět gólů, tak je to hodně těžké,“ uvedl gólman a kapitán poražených Lukas Hradecký.

Reprezentační ofenzivní univerzál Hložek v zápase odehrál 69 minut, pak střídal. Bývalý sparťan do Leverkusenu přestoupil v létě z pražského celku.

Premiéru v dresu německého celku si 20letý ofenzivní hráč připsal v přípravě proti Panathinaikosu. Při remíze 0:0 si vyzkoušel dva posty a dostal od trenéra pochvalu.

„Přístup má skvělý. Je velmi odhodlaný, i když zjistil, že intenzita při hře i v tréninku je u nás na vyšší úrovni. Pořád potřebuje čas, ale do budoucna v něm máme určitě velký potenciál,“ řekl na adresu českého hráče trenér Gerardo Seoane.

Nejčtenější tento týden

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.

Pogačar znovu kraloval na Vueltě a třetí výhrou zvýšil náskok

Tadej Pogačar dál vládne letošní Vueltě. Slovinský cyklista ovládl šestou etapu z Alcossebre do Castelló a připsal si už třetí vítězství během prvních šesti dnů. Ve finiši porazil Enric Mas, který se posunul na druhé místo celkového pořadí. Pogačar před ním vede o 3 minuty a 34 sekund. Primož Roglič už ztrácí 4 minuty a 21 sekund.

UEFA chystá trestní oznámení na šéfa FIFA Infantina

Spor mezi dvěma nejmocnějšími fotbalovými organizacemi dál sílí. UEFA připravuje ve Švýcarsku trestní kroky proti prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi. Důvodem je jeho plán prodat soukromým investorům část práv spojených s mistrovstvím světa a dalšími soutěžemi. Investoři měli za dvacetiprocentní podíl zaplatit 4,2 miliardy dolarů, tedy téměř 87 miliard korun. Infantino po ostré kritice od záměru ustoupil.

Liverpool rozjíždí další megatransfer. Za Barcolu má zaplatit 120 milionů liber

Liverpool je blízko dalšího obřího nákupu. S Paris Saint-Germain se měl předběžně dohodnout na přestupu Bradleyho Barcoly za 120 milionů liber. Transfer ještě není definitivně uzavřený, oba kluby ale po dlouhých jednáních našly společnou řeč ohledně ceny.

Česká fantazie v New Yorku, Muchová s Menšíkem slaví grandslamový titul

Karolína Muchová a Jakub Menšík slaví životní úspěch. Česká dvojice ovládla smíšenou čtyřhru na US Open a získala svůj první grandslamový titul. Ve finále v New Yorku porazila Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6. Za triumf si Češi rozdělí také prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Brennan na Vueltě znovu dominoval ve spurtu a slaví druhou výhru

Matthew Brennan dál prožívá mimořádný debut na Grand Tour. Jednadvacetiletý britský cyklista ovládl hromadný dojezd páté etapy Vuelty a připsal si už druhé vítězství v letošním ročníku. V Roquetes vytěžil maximum z perfektní práce týmu Visma Lease a Bike. Červený trikot bez problémů udržel Tadej Pogačar.

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.

Serena Williams se vrátila na US Open. Po boku Alcaraze rozbouřila zaplněný Arthur Ashe Stadium

US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.

Bartůňková zvládla noční bitvu v Monterrey, uspěla také Viďmanová

České tenistky v Monterrey pokračují vítězně. Nikola Bartůňková se pořádně nadřela proti En Shuo Liang z Tchaj wanu, ale po téměř třech hodinách slavila postup do čtvrtfinále. Dvacetiletá Češka zvítězila 6:7, 7:5 a 6:4. Úspěšně vstoupila do hlavní soutěže také Darja Viďmanová. Australanku Kimberly Birrell porazila 7:6 a 6:3 a stále může dojít na ryze český souboj.

Češky zvládly bitvu s Ukrajinou a slaví postup do osmifinále ME

České volejbalistky mají na domácím mistrovství Evropy jisté osmifinále. V Brně porazily Ukrajinu 3:1 na sety a ve čtvrtém utkání skupiny si připsaly třetí vítězství. Ve čtvrtek je čeká Bulharsko. Proti němu budou hájit druhé místo, které může znamenat příznivější výchozí pozici pro play off.

Siniaková s Pattenem vyřadili hvězdné duo Sabalenka a Djokovič

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli na US Open velkou výzvu. V prvním kole smíšené čtyřhry porazili turnajové jedničky Arynu Sabalenka a Novaka Djokoviče 1:4, 4:2, 10:2. Po nepovedeném začátku předvedli výrazný obrat a postoupili do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošli také Jakub Menšík s Karolínou Muchovou.

Pogačar rozdrtil soupeře dlouhým sólem a upevnil vedení na Vueltě

Tadej Pogačar ukázal ve čtvrté etapě Vuelty svou sílu. Slovinský cyklista zaútočil zhruba 50 kilometrů před cílem a do Andorry la Vella dorazil osamocený. Nejbližším soupeřům nadělil 2:39 minuty a výrazně zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí. Druhého Primože Rogliče nyní vede o 3:21 minuty.

Chantelle Cameron před bitvou s Mayer věří v životní výkon. Nikdo mě neporazí, hlásí šampionka

Birmingham čeká souboj dvou světových šampionek. Chantelle Cameron se 29. srpna postaví Mikaele Mayer a ve hře budou pásy organizací WBO, WBA i WBC v supervelterové váze. Britka před očekávaným duelem nešetří sebevědomím a věří, že předvede nejlepší výkon své kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama