Katar 2022Hledá se Bono. Maročan zvládl hymnu a nástup, do branky se však...

Hledá se Bono. Maročan zvládl hymnu a nástup, do branky se však nepostavil

Výhra trpaslíka nad obrem rozzářila včerejší program fotbalového mistrovství světa. Ještě před samotným triumfem Maroka nad Belgií se ale řešil případ s názvem Bono. Brankář Maroka se spoluhráči zpíval hymnu, zdravil se se soupeřem, v brance se ale v zápase neukázal. Jaký byl důvod?

Jedním slovem kolaps. Tak by se dal označit zápas, ve kterém Maroko porazilo jednoho z favoritů celého turnaje z Belgie. Národní tým vedený kapitánem Edenem Hazardem schytal od svých afrických kolegů velice tvrdý direkt, ze kterého se bude ještě nějaký čas vzpamatovávat. Včera ale nešlo pouze o výsledek.

Kromě toho se řeší také jiné věci. Mimo jiné rošáda brankářů těsně před prvním hvizdem rozhodčího. Do branky měl původně nastoupit Yassine Bounou, známější spíše pod přezdívkou Bono. Borec, který před lety vytlačit z branky Sevilly českého gólmana Tomáše Vaclíka, udržel nulu proti Chorvatsku a doufal, že se mu povede předvést podobný výkon také proti Belgii.

Absolvoval rozcvičku, pak navlékl dres a spolu se svými týmovými kolegy a protihráči poslouchal hymny obou reprezentačních celků. Pak si plácl s protihráči a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo něco změnit. Jenomže opak byl pravdou. Maroko na poslední chvíli poslalo do svatyně původně střídajícího Munira.

Co se stalo?

Munir udržel nulu, v tomto směru tak šlo o velice povedený tah. Proč k němu ale muselo dojít? Verzí je více. Někdo mluví o tom, že se Bonovi při nástupu ozval zraněný sval, nebo že měl závratě, které nešlo jen tak přejít. Tím nejvíce pravděpodobným důvodem jsou však zdravotní potíže, přesněji průjem, který Bona vehnal zpátky do kabiny.

Marocká fotbalová reprezentace se ještě k ničemu oficiálně nevyjádřila, novináři v Kataru už ale zřejmě mají jasno. Šlo o žaludeční potíže způsobené léky, které si dal Bono těsně před vstupem na hřiště. O tom, jestli bude fit pro závěrečný zápas skupiny s Kanadou, zatím jasno není.

Každopádně o pozdvižení se Bono postaral. Komentátoři po celém světě byli ve chvíli, kdy v brance Maroka viděli místo jedničky borce s číslem dvanáct a jménem Munir, pořádně zmatení.

Nejčtenější tento týden

Světová šachová federace suspendovala Rusko

Mezinárodní šachová federace FIDE dočasně pozastavila členství Ruska. Reagovala tak na rozhodnutí sportovní arbitráže i na nesplnění podmínek, které Moskva dostala kvůli aktivitám v okupovaných částech Ukrajiny. Pro zemi s mimořádně silnou šachovou tradicí jde o citelný symbolický zásah.

Šipky dobývají New York. Luke Littler a Luke Humphries povedou hvězdnou show v Madison Square Garden

Dva největší fenomény současných šipek míří do legendární Madison Square Garden. Luke Littler a Luke Humphries budou hlavními taháky letošního US Darts Masters, kde se představí elitní hráči PDC i nejlepší zástupci Severní Ameriky. Ve hře přitom nebude jen prestižní titul, ale také přímá vstupenka na mistrovství světa v Alexandra Palace.

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama