Více
    6.5 C
    Czech
    Středa 15. října 2025

    Hašek požaduje odstoupení vedení NHL. Dokud se neomluvíte, nejste tu vítáni, říká

    Reklama

    Nepovedlo se mu to, co chtěl. Legendární český gólman se zarputile snažil o to, aby se v Praze neodehrály zápasy NHL s ruskými hráči. Dva duely proběhly prakticky bez problémů, ale Hašek stále nemá dost. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se k celé akci vrací a nyní požaduje odstoupení nejvyššího vedení zámořské soutěže.

    Reklama

    Už v září se Dominátor obrátil na české ministerstvo zahraničí s cílem zabránit celé akci za účasti ruských hráčů. Právě ministerstvo zahraničí i na jeho popud zaslalo vedení NHL dopis, ve kterém bylo uvedeno, aby Rusové v dresu San Jose a Nashvillu do České republiky nejezdili.

    Jenže se nezadařilo. Ačkoliv by česká strana víza ruským hráčům nejspíš neudělila, tak ti si poradili jinak. Ruští hokejisté už v tu dobu měli vyřízená víza do schengenského prostoru, do kterého se dostali přes Švýcarsko a Německo. Právě proti celkům z těchto zemí odehrály týmy z NHL poslední přípravné zápasy před ostrým startem nového ročníku.

    Jenže Haškovi to stále nedalo spát. Těsně před samotnými zápasy řekl, že s ruskými hokejisty budou fanoušci v O2 areně sledovat reklamu na ruskou válku a zabíjení na Ukrajině. A nyní do celé situace opět vrtá.

    „O víkendu se v Praze hrály dva zápasy NHL. Vedení NHL v čele s Garym Bettmanem a Billem Dalym nerespektovalo postoj našeho ministerstva zahraničí, aby ruští hráči nehráli. Dokud současné vedení NHL neodstoupí a nové vedení se naší demokratické zemi neomluví, není v NHL v České republice vítána,“ napsal Hašek na svůj twitterový účet.

    Jenže nejspíš neuspěje ani s tím. Právě vedení NHL při své pražské návštěvě uvedlo, že s Prahou se počítá i do budoucna. „Do Prahy se zase vrátíme. Očekávám, že se zápasy tady budeme pokračovat,“ prozradil těsně před startem pátečního zápasu viceprezident NHL Bill Daly.

    V zákulisí se momentálně spekuluje, že by se některý z celků NHL mohl do Prahy vrátit už příští rok. Tentokrát by nešlo ale o soutěžní zápas, ale pouze o přípravu. Do O2 areny by mohlo přicestovat New Jersey Devils, které by sehrálo přípravu s pražskou Spartou.

    Zápasy v NHL v Česku lidi bavily. V pátek si do největší tuzemské arény našlo cestu přes 16 tisíc diváků, v sobotu se návštěvnost přehoupla dokonce přes 17 tisíc. V obou zápase uspěli hokejisté Nashvillu, kteří zvítězili 4:1 a 3:2. V prvním duelu se gólově v dresu Sharks dokonce prosadil Tomáš Hertl. Do prvních dvou duelů nakonec naskočili i ruští hráči. Obě střetnutí odehrál útočník Nashvillu Jakov Trenin a druhý duel i forvard San Jose Jevgenij Svečnikov.

    Reklama
    Reklama

    Sledujte nás na sítích

    Judista Krpálek ovládl GP v Limě a slaví návrat na trůn

    Lukáš Krpálek znovu ukázal, že patří mezi světovou elitu. Dvojnásobný olympijský vítěz vyhrál turnaj Grand Prix v peruánské Limě, kde triumfoval ve váze nad 100 kilogramů. Český judista se na tatami vrátil po čtyřech měsících od mistrovství světa v Budapešti, kde skončil sedmý. Bronz z Jižní Ameriky navíc přidal jeho reprezentační kolega Adam Kopecký.

    Nečas znovu zářil, Colorado i díky němu přehrálo Buffalo

    Martin Nečas potvrzuje výbornou formu. Dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 na ledě Buffala. Český útočník bodoval už ve čtvrtém utkání sezony a patří mezi nejproduktivnější hráče NHL. Na druhé straně se střelecky trápil Jiří Kulich. Boston po třech výhrách poprvé padl, když doma nestačil na Tampu. Asistence Pavla Zachy a Davida Pastrňáka na obrat nestačily. Výrazný výkon předvedl i brankář Daniel Vladař, který dovedl Philadelphii k triumfu nad Floridou, informují sportovní weby.

    Kapverdy slaví historický postup na mistrovství světa

    Fotbalisté Kapverd dosáhli největšího úspěchu v dějinách tamního sportu. Po pondělní výhře 3:0 nad Svazijskem si poprvé v historii zajistili účast na mistrovství světa 2026, které se uskuteční v USA, Kanadě a Mexiku. „Modří žraloci“ ovládli skupinu D africké kvalifikace před favorizovaným Kamerunem, který skončil čtyři body za nimi.

    Arslanbek Machmudov vyzývá Joshuu. Boxer po výhře nad Allenem míří na britskou legendu

    Ruský obr Arslanbek Machmudov dal o víkendu v Sheffieldu jasně najevo, že s ním musí světová těžká váha znovu počítat. Po dominantním vítězství na body nad Britem Davem Allenem už totiž míří pohledy jeho týmu k dalšímu velkému jménu – Anthonymu Joshuovi.

    Luke Littler porazil světovou jedničku Humphrise

    Zázrak světových šipek Luke Littler opět potvrdil, že jeho raketový vzestup nemá obdoby. Ve finále World Grand Prix v neděli večer rozdrtil současnou světovou jedničku Luka Humphrise 6:1 a přidal už sedmý velký televizní titul do své neuvěřitelné sbírky.

    Stumptown vyhrál Velkou pardubickou a prolomil třicetileté čekání na zahraničního vítěze

    Velká pardubická zná nového šampiona. Po třiceti letech ji ovládl zahraniční kůň. Osmiletý hnědák Stumptown přivezl do Česka vítězství z Irska a stal se prvním irským koněm, který slavný dostih vyhrál. V sedle ho vedl zkušený žokej Keith Michael Donoghue.

    Nečas dál září v NHL, proti Dallasu zaznamenal tři body a potvrdil výborný start sezony

    Český útočník Martin Nečas prožívá výborný úvod nového ročníku NHL. Proti Dallasu si připsal gól a dvě asistence, a i když Colorado nakonec prohrálo 4:5 po samostatných nájezdech, rodák z Nového Města na Moravě znovu ukázal, že patří k hlavním tahounům Avalanche. Mezi střelce se zapsal také Pavel Zacha, který pomohl Bostonu k vítězství 3:1 nad Buffalem.

    Siniaková ovládla čtyřhru ve Wu-chanu, v Šanghaji slavil senzaci Vacherot

    Kateřina Siniaková potvrdila pozici světové jedničky ve čtyřhře a ve Wu-chanu získala už čtvrtý letošní titul. Spolu s Australankou Storm Hunter porazily ve finále dvojici Anna Danilinová, Aleksandra Kruničová 6:3 a 6:2. Česká hráčka si připsala už 32. trofej v kariéře. Mezitím v Šanghaji napsal monacký tenista Arthur Vacherot nečekaný příběh – z kvalifikace došel až k triumfu na prestižním turnaji Masters, kde ve finále zdolal bratrance Arthura Rinderkneche 4:6, 6:3, 6:3.

    Charles Oliveira porazil Gamrota a vyzval Hollowaye o titul BMF

    Charles Oliveira znovu ovládl domácí půdu. Na turnaji UFC v Riu de Janeiru ukončil Mateusze Gamrota škrcením ve druhém kole a potvrdil, že stále patří mezi elitu lehké váhy. Brazilská legenda navíc vyzvala Maxe Hollowaye k zápasu o titul BMF, čímž okamžitě rozvířila diskuse o jedné z nejatraktivnějších bitev příštího roku.

    Luke Littler rozdrtil Claytona a chystá se na další finále proti Humphriesovi

    Anglický talent Luke Littler si zajistil postup do finále World Grand Prix po jednoznačném vítězství 5:1 nad Jonnym Claytonem v Leicesteru. Ve finále se znovu střetne se světovou jedničkou Lukem Humphriesem. Půjde tak o reprízu letošního finále Premier League.

    Luke Littler zázračně otočil zápas s Pricem a je v semifinále World Grand Prix

    Luke Littler pokračuje ve své spanilé jízdě na turnaji BoyleSports World Grand Prix v Leicesteru. Angličan předvedl neuvěřitelný obrat proti Gerwynu Pricovi a po dramatickém rozhodujícím legu postoupil do semifinále, kde ho čeká velšský šampion Jonny Clayton.

    Vacherot zaskočil Djokoviče a zahraje si životní finále v Šanghaji

    Monacký tenista Valentin Vacherot prožívá turnaj, který změní jeho kariéru. Na Masters v Šanghaji se z kvalifikanta stal postrach favoritů a v semifinále vyřadil legendárního Novaka Djokoviče 6:3, 6:4. Pětadvacetiletý outsider postoupil do svého prvního finále na okruhu ATP a stane se prvním Monačanem v historii, který si zahraje o titul na turnaji Masters 1000.

    Rána pro český hokej. Tomáš Nosek přijde o olympiádu kvůli zranění

    Český útočník a vítěz Stanley Cupu Tomáš Nosek se nezúčastní olympijských her v Miláně. Jak přiznal v otevřené zpovědi pro projekt Bez frází, po letním zranění kolena musel na operaci a čeká ho dlouhá rekonvalescence. Zdravotní problémy mu tak definitivně zavřely dveře k účasti na turnaji, který mohl být jeho jedinou olympijskou příležitostí.

    Siniaková končí ve čtvrtfinále, v deblu slaví postup

    Kateřina Siniaková na turnaji WTA 1000 v čínském Wu-chanu dohrála ve čtvrtfinále dvouhry, kde nestačila na Jessicu Pegula. Česká hráčka ale uspěla v deblu, kde společně s Australankou Storm Hunter postoupila do semifinále. Naopak Linda Nosková v soutěži čtyřher skončila. Daří se i dalším českým tenistům – Hynek Bartoň se probojoval do semifinále v řeckém Hersonissosu, Laura Samsonová postoupila mezi čtyři nejlepší v Heraklionu a Sára Bejlek čeká čtvrtfinálový zápas na Mallorce.

    Indonésie odepřela víza izraelským gymnastům. Na mistrovství světa neodstartují

    Indonésie odmítla udělit víza izraelským gymnastům, kteří se měli zúčastnit mistrovství světa v Jakartě. Rozhodnutí přišlo v atmosféře silného domácího odporu vůči izraelské vojenské kampani v Gaze. Pro Izrael to znamená, že jeho reprezentanti včetně olympijského vítěze Artema Dolgopyata do soutěže nenastoupí.

    Judista Krpálek ovládl GP v Limě a slaví návrat na trůn

    Lukáš Krpálek znovu ukázal, že patří mezi světovou elitu. Dvojnásobný olympijský vítěz vyhrál turnaj Grand Prix v peruánské Limě, kde triumfoval ve váze nad 100 kilogramů. Český judista se na tatami vrátil po čtyřech měsících od mistrovství světa v Budapešti, kde skončil sedmý. Bronz z Jižní Ameriky navíc přidal jeho reprezentační kolega Adam Kopecký.

    Nečas znovu zářil, Colorado i díky němu přehrálo Buffalo

    Martin Nečas potvrzuje výbornou formu. Dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 na ledě Buffala. Český útočník bodoval už ve čtvrtém utkání sezony a patří mezi nejproduktivnější hráče NHL. Na druhé straně se střelecky trápil Jiří Kulich. Boston po třech výhrách poprvé padl, když doma nestačil na Tampu. Asistence Pavla Zachy a Davida Pastrňáka na obrat nestačily. Výrazný výkon předvedl i brankář Daniel Vladař, který dovedl Philadelphii k triumfu nad Floridou, informují sportovní weby.

    Kapverdy slaví historický postup na mistrovství světa

    Fotbalisté Kapverd dosáhli největšího úspěchu v dějinách tamního sportu. Po pondělní výhře 3:0 nad Svazijskem si poprvé v historii zajistili účast na mistrovství světa 2026, které se uskuteční v USA, Kanadě a Mexiku. „Modří žraloci“ ovládli skupinu D africké kvalifikace před favorizovaným Kamerunem, který skončil čtyři body za nimi.

    Arslanbek Machmudov vyzývá Joshuu. Boxer po výhře nad Allenem míří na britskou legendu

    Ruský obr Arslanbek Machmudov dal o víkendu v Sheffieldu jasně najevo, že s ním musí světová těžká váha znovu počítat. Po dominantním vítězství na body nad Britem Davem Allenem už totiž míří pohledy jeho týmu k dalšímu velkému jménu – Anthonymu Joshuovi.

    Luke Littler porazil světovou jedničku Humphrise

    Zázrak světových šipek Luke Littler opět potvrdil, že jeho raketový vzestup nemá obdoby. Ve finále World Grand Prix v neděli večer rozdrtil současnou světovou jedničku Luka Humphrise 6:1 a přidal už sedmý velký televizní titul do své neuvěřitelné sbírky.

    Stumptown vyhrál Velkou pardubickou a prolomil třicetileté čekání na zahraničního vítěze

    Velká pardubická zná nového šampiona. Po třiceti letech ji ovládl zahraniční kůň. Osmiletý hnědák Stumptown přivezl do Česka vítězství z Irska a stal se prvním irským koněm, který slavný dostih vyhrál. V sedle ho vedl zkušený žokej Keith Michael Donoghue.

    Nečas dál září v NHL, proti Dallasu zaznamenal tři body a potvrdil výborný start sezony

    Český útočník Martin Nečas prožívá výborný úvod nového ročníku NHL. Proti Dallasu si připsal gól a dvě asistence, a i když Colorado nakonec prohrálo 4:5 po samostatných nájezdech, rodák z Nového Města na Moravě znovu ukázal, že patří k hlavním tahounům Avalanche. Mezi střelce se zapsal také Pavel Zacha, který pomohl Bostonu k vítězství 3:1 nad Buffalem.

    Siniaková ovládla čtyřhru ve Wu-chanu, v Šanghaji slavil senzaci Vacherot

    Kateřina Siniaková potvrdila pozici světové jedničky ve čtyřhře a ve Wu-chanu získala už čtvrtý letošní titul. Spolu s Australankou Storm Hunter porazily ve finále dvojici Anna Danilinová, Aleksandra Kruničová 6:3 a 6:2. Česká hráčka si připsala už 32. trofej v kariéře. Mezitím v Šanghaji napsal monacký tenista Arthur Vacherot nečekaný příběh – z kvalifikace došel až k triumfu na prestižním turnaji Masters, kde ve finále zdolal bratrance Arthura Rinderkneche 4:6, 6:3, 6:3.

    Charles Oliveira porazil Gamrota a vyzval Hollowaye o titul BMF

    Charles Oliveira znovu ovládl domácí půdu. Na turnaji UFC v Riu de Janeiru ukončil Mateusze Gamrota škrcením ve druhém kole a potvrdil, že stále patří mezi elitu lehké váhy. Brazilská legenda navíc vyzvala Maxe Hollowaye k zápasu o titul BMF, čímž okamžitě rozvířila diskuse o jedné z nejatraktivnějších bitev příštího roku.

    Luke Littler rozdrtil Claytona a chystá se na další finále proti Humphriesovi

    Anglický talent Luke Littler si zajistil postup do finále World Grand Prix po jednoznačném vítězství 5:1 nad Jonnym Claytonem v Leicesteru. Ve finále se znovu střetne se světovou jedničkou Lukem Humphriesem. Půjde tak o reprízu letošního finále Premier League.

    Luke Littler zázračně otočil zápas s Pricem a je v semifinále World Grand Prix

    Luke Littler pokračuje ve své spanilé jízdě na turnaji BoyleSports World Grand Prix v Leicesteru. Angličan předvedl neuvěřitelný obrat proti Gerwynu Pricovi a po dramatickém rozhodujícím legu postoupil do semifinále, kde ho čeká velšský šampion Jonny Clayton.

    Vacherot zaskočil Djokoviče a zahraje si životní finále v Šanghaji

    Monacký tenista Valentin Vacherot prožívá turnaj, který změní jeho kariéru. Na Masters v Šanghaji se z kvalifikanta stal postrach favoritů a v semifinále vyřadil legendárního Novaka Djokoviče 6:3, 6:4. Pětadvacetiletý outsider postoupil do svého prvního finále na okruhu ATP a stane se prvním Monačanem v historii, který si zahraje o titul na turnaji Masters 1000.

    Rána pro český hokej. Tomáš Nosek přijde o olympiádu kvůli zranění

    Český útočník a vítěz Stanley Cupu Tomáš Nosek se nezúčastní olympijských her v Miláně. Jak přiznal v otevřené zpovědi pro projekt Bez frází, po letním zranění kolena musel na operaci a čeká ho dlouhá rekonvalescence. Zdravotní problémy mu tak definitivně zavřely dveře k účasti na turnaji, který mohl být jeho jedinou olympijskou příležitostí.

    Siniaková končí ve čtvrtfinále, v deblu slaví postup

    Kateřina Siniaková na turnaji WTA 1000 v čínském Wu-chanu dohrála ve čtvrtfinále dvouhry, kde nestačila na Jessicu Pegula. Česká hráčka ale uspěla v deblu, kde společně s Australankou Storm Hunter postoupila do semifinále. Naopak Linda Nosková v soutěži čtyřher skončila. Daří se i dalším českým tenistům – Hynek Bartoň se probojoval do semifinále v řeckém Hersonissosu, Laura Samsonová postoupila mezi čtyři nejlepší v Heraklionu a Sára Bejlek čeká čtvrtfinálový zápas na Mallorce.

    Indonésie odepřela víza izraelským gymnastům. Na mistrovství světa neodstartují

    Indonésie odmítla udělit víza izraelským gymnastům, kteří se měli zúčastnit mistrovství světa v Jakartě. Rozhodnutí přišlo v atmosféře silného domácího odporu vůči izraelské vojenské kampani v Gaze. Pro Izrael to znamená, že jeho reprezentanti včetně olympijského vítěze Artema Dolgopyata do soutěže nenastoupí.
    Reklama
    Reklama
    Reklama