MotorsportHamilton slaví triumf číslo 92! Překonal tím rekord Schumachera

Hamilton slaví triumf číslo 92! Překonal tím rekord Schumachera

Na nedělní portugalské Velké ceně se přepisovaly dějiny Formule 1. Král Michael Schumacher byl sesazen. Tabulkám s nejvyšším počtem umístění na první příčce teď vévodí britský závodník Lewis Hamilton. Rekordu vládne díky svému 92. triumfu!

35letý britský závodník neměl v Portugalsku konkurenci. I když to tak ze začátku moc nevypadalo. Hamilton přišel o své pole positon a propadl se na třetí místo. „Už na startu bylo něco špatně s nastavením vozu a v sedmé zatáčce se mi pak začalo auto hodně přetáčet,“ uvedl Brit po závodě. Cílovou pásku ale nakonec protnul jako první a druhému Finovi Bottasovi nadělil bezmála půl minuty.

Právem tak vystoupal na ten nejvyšší stupínek. Znamenalo to pro něj jediné. Rekord, který dlouhá léta vlastnil legendární německý pilot Schumacher. Němec ukončil kariéru v roce 2012 a na kontě měl triumfů 91. Mluvilo se o tom, že ho v tomto ohledu zřejmě nikdy nikdo nepřekoná.

Ale stalo se. Rekordní počin vzal za své a jezdec Mercedesu slaví. „Nějakou chvíli mi bude trvat, než si uvědomím, co jsem dokázal. Těžko popsat, co teď cítím,“ prohlásil po závodě Hamilton. Svůj premiérový závod opanoval už v roce 2007 a od té doby si připsal triumfů před devět desítek.

Hamiltonovi ale ještě sezona nekončí. V seriálu Formule 1 zbývá odjet ještě pět závodů a lídr letošního bodování tak může vyrovnat další rekord. Michael Schumacher vévodil prestižním kláním sedm sezon a jeho sok má jen o 1 titul méně. Titulem v letošní sezoně by se na německou legendu dotáhl a v dalších sezonách ji bude mít možnost i překonat.

Nejčtenější tento týden

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama