ZajímavostiGulášek ze Stanley Cupu. Rutta si oslavy užíval, "fans" jeho nadšení nesdílí

Gulášek ze Stanley Cupu. Rutta si oslavy užíval, „fans“ jeho nadšení nesdílí

Zisk Stanley Cupu není pro českého hokejistu Jana Ruttu žádnou novinkou. V nejslavnější hokejové soutěži světa letos slavil zisk nejcennější trofeje už podruhé a přivezl ji také do Písku, kde se narodil a hokejově vyrůstal. Oslavy byly vážně bujaré.

Obránce Jan Rutta zažívá v poslední době opravdu povedené období ve své hokejové kariéře. Do NHL se poprvé podíval v roce 2017, kdy se prosadil na mistrovství světa a dostal šanci od Chicaga Blackhaws.

V průběhu následujícího ročníku se přesunul do Tampy Bay a tehdy určitě netušil, čeho s týmem Lightning nakonec dosáhne. Předminulou sezonu, kterou výrazně ovlivnil koronavirus, dokázali hokejisté Tampy ovládnout, když perfektně zvládli vyřazovací boje.

Obhajoba se jim povedla na jedničku. Ve finále konference přežili infarktovou sérii proti New Yorku Islanders a v přímém souboji o titul už bez problémů přehráli hráče Montrealu Canadiens 4:1 na zápasy.

Tradiční záležitostí po zisku Stanley Cupu jsou oslavy. Nejprve společné, poté dostane každý hráč z týmu možnost přivézt ho do své rodné země a ukázat ho nejen svým nejbližším, ale také fanouškům a všem příznivcům hokeje.

Názory fanoušků se rozcházely

Jako první ze dvou Čechů, kteří se letos radovali ze zisku trofeje, ho dostal na starost Ondřej Palát. Následně ho předal do rukou Jana Rutty, který slavil se vším všudy. Nejprve se s ním pochlubil v rodném Písku, kde s trofejí vystoupil na pódiu přímo na náměstí.

Ze Stanley Cupu jedl guláš a fotku s tradičním českým pokrmem umístil na sociální sítě. Pobavil tím obrovské množství lidí, ale pochopení ovšem nenašel u všech, protože pod sdíleným příspěvkem se rovněž objevily komentáře, které mu jeho počínání vyčítaly.

Oslavy následně pokračovaly v Praze, kde zašel do restaurace, nijak se nezdráhal a pil z něho pivo. Zlatavý mok do slavné trofeje dokonce si nechal natočit přímo z výčepu.    

Pravdou je, že nebyl jediným, kdo využil vrchní část poháru k občerstvení. Jeho kanadský spoluhráč Cédric Paquette si v ní zase vychutnal krevety.

Nejčtenější tento týden

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama