Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Grazie Vale! Bohatá kariéra se nachýlila ke konci, legendární Rossi dává motorkám sbohem

  Dvaačtyřicetiletý závodník Moto GP Valentino Rossi udělal nedělním závodem na okruhu ve Valencii tečku za svou bohatou kariérou. Sedminásobný vítěz celkového pořadí v královské kategorii dojel ve Španělsku při svém posledním závodě na desátém místě.     

  Má za sebou neuvěřitelnou kariéru. Jeho tvář pozná snad každý sportovní fanoušek, jeho spojení s číslem 46 je nezapomenutelné. Dohromady odjezdil 26 sezon, připsal si 431 startů, získal devět titulů mistra světa v různých kategoriích a ovládl 115 Velkých cen.

  Do seriálu MS se podíval v pouhých sedmnácti letech a všichni odborníci věděli, že jednou z něj vyroste závodník par excellence. Asi všechny ovšem překvapil ještě víc. Stal se naprostou legendou motocyklového sportu, fanoušky je dodnes milován a zbožňován

  Rodák z Urbina oslovil své příznivce nejen svými schopnostmi, ale i vystupováním a častými výstřelky. Mnozí také nezapomenou na jeho spojení se společností vyrábějící lízátka, která si často vychutnával před i po závodech.

  Oslavy nebraly konce

  Jeho talent přesahoval hranice motocyklového sportu. Jednu dobu řešil možný přesun do rallye a vyzkoušel si také, jaké je to řídit monopost formule 1. Odjezdil dokonce testy v barvách Ferrari a jezdil s minimální ztrátou na Michala Schumachera. Přesto zůstal „věrný“ motocyklům.

  V Moto GP, kde také ukončil svou kariéru, vyhrál celkem sedm titulů. Triumf slavil hned při své premiéře v roce 2002, první místo mu v konečném pořadí patřilo i v následujících třech letech. Naposledy se z titulu radoval v roce 2009. 

  Oslavy ve Valencii byly opravdu velkolepé. Na okruh dorazilo více než 76 tisíc fanoušků, kteří vzdávali slavnému Italovi hold a tleskali mu za celou kariéru. Uznání se mu dostalo také od ostatních jezdců a týmů. Dlouho ho ani nepouštěli z okruhu, a navíc pro něho připravili videopozdrav, na kterém byl třeba španělský tenista Rafael Nadal nebo hollywoodský herec Kean Reves. Přímo za ním se přiletěl rozloučit brazilský fotbalista Ronaldo.

  Už předem Rossi avizoval, že v nadcházející sezoně bude šéfovat týmu, za který ještě letos jezdil. Závodit v něm bude třeba jeho nevlastní bratr Luca Marini.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.