Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Golfista Tiger Woods se vrátil druhým místem. Tady jsem doma, řekl po turnaji otců se syny

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Comeback je dokonán. Jeden z nejlepších golfistů všech dob se vrátil zpět na místo, kde se cítí nejlépe. Tiger Woods měl v únoru děsivou nehodu, zlámal si nohy, hrozila mu amputace a nebylo jasné, zda ještě někdy bude chodit. Američan ale obtíže překonal a spolu se svým synem vyrazil na turnaj PNC Championship. Jasně navíc dokázal, že golf stále nezapomněl.

  Když se za pár let bude mluvit o nejlepších golfistech, kteří kdy kráčeli po planetě Zemi, výčtu bude vévodit jedno jediné jméno. Tiger Woods během své kariéry dokázal mnohé a vyhrál, co se dalo. K tomu drží i řadu rekordů, které dost možná nikdy nikdo nepřekoná.

  Úžasnou golfovou kariéru ale Woodsovi pošramotily činy mimo hřiště. Rozvody, skandály, řízení auta pod vlivem alkoholu. Všechno podtrhla šílená únorová nehoda, při které golfista najel se svým vozem se vysoké rychlosti na obrubník, převrátil se a záchranáři ho dokonce museli vystříhat ven.

  Jeho zdraví v tu chvíli viselo na vlásku a ani ten největší optimista nepředpokládal, že by se Woods mohl někdy na hřiště vrátit. Opak je ale pravdou. Se svým 12letým synkem Charliem hrála ikona turnaj PNC Championship, na kterém se představují páry otců a potomků.

  Woodsovým se nevedlo vůbec špatně. Na vítězný pár Johna Daleyho a Johna Daleyho Jr. ztratil Tiger s Charliem pouhé dvě rány a na hřišti Ritz-Carlton Golf Club Orlando na Floridě ukončil náročný rok parádním způsobem.

  Co bude dál?

  Návrat ke golfu se povedl. Sice stále nejde o profi scénu a okruh PGA, i takto maličký a exhibiční turnaj ale americkému golfistovi dělá ohromnou radost. „Tohle je moje prostředí, tohle dělám celý život. Jsem hrozně vděčný, že jsem měl příležitost to zopakovat,“ pronesl stříbrný Woods.

  „Bohužel, tenhle rok byl nesmírně těžký a já jsem nemohl hrát,“ smutnil Woods. Na druhou stranu je ale moc rád, že všechno vyšlo. Nohy zůstaly celé, ve hře mu nijak nebrání. I když je pravdou, že na nějaké dlouhé procházky po greenech to zatím není. Woodse dokonce musel přepravovat po hřišti golfový vozík.

  „Jsem daleko od toho, abych hrál turnajový golf,“ pronesl Woods. Děsivý rok ale zakončil báječně. Se synem skončil na PNC Championship v roli vicemistra.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS