Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Golfista Tiger Woods se vrátil druhým místem. Tady jsem doma, řekl po turnaji otců se syny

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Comeback je dokonán. Jeden z nejlepších golfistů všech dob se vrátil zpět na místo, kde se cítí nejlépe. Tiger Woods měl v únoru děsivou nehodu, zlámal si nohy, hrozila mu amputace a nebylo jasné, zda ještě někdy bude chodit. Američan ale obtíže překonal a spolu se svým synem vyrazil na turnaj PNC Championship. Jasně navíc dokázal, že golf stále nezapomněl.

  Když se za pár let bude mluvit o nejlepších golfistech, kteří kdy kráčeli po planetě Zemi, výčtu bude vévodit jedno jediné jméno. Tiger Woods během své kariéry dokázal mnohé a vyhrál, co se dalo. K tomu drží i řadu rekordů, které dost možná nikdy nikdo nepřekoná.

  Úžasnou golfovou kariéru ale Woodsovi pošramotily činy mimo hřiště. Rozvody, skandály, řízení auta pod vlivem alkoholu. Všechno podtrhla šílená únorová nehoda, při které golfista najel se svým vozem se vysoké rychlosti na obrubník, převrátil se a záchranáři ho dokonce museli vystříhat ven.

  Jeho zdraví v tu chvíli viselo na vlásku a ani ten největší optimista nepředpokládal, že by se Woods mohl někdy na hřiště vrátit. Opak je ale pravdou. Se svým 12letým synkem Charliem hrála ikona turnaj PNC Championship, na kterém se představují páry otců a potomků.

  Woodsovým se nevedlo vůbec špatně. Na vítězný pár Johna Daleyho a Johna Daleyho Jr. ztratil Tiger s Charliem pouhé dvě rány a na hřišti Ritz-Carlton Golf Club Orlando na Floridě ukončil náročný rok parádním způsobem.

  Co bude dál?

  Návrat ke golfu se povedl. Sice stále nejde o profi scénu a okruh PGA, i takto maličký a exhibiční turnaj ale americkému golfistovi dělá ohromnou radost. „Tohle je moje prostředí, tohle dělám celý život. Jsem hrozně vděčný, že jsem měl příležitost to zopakovat,“ pronesl stříbrný Woods.

  „Bohužel, tenhle rok byl nesmírně těžký a já jsem nemohl hrát,“ smutnil Woods. Na druhou stranu je ale moc rád, že všechno vyšlo. Nohy zůstaly celé, ve hře mu nijak nebrání. I když je pravdou, že na nějaké dlouhé procházky po greenech to zatím není. Woodse dokonce musel přepravovat po hřišti golfový vozík.

  „Jsem daleko od toho, abych hrál turnajový golf,“ pronesl Woods. Děsivý rok ale zakončil báječně. Se synem skončil na PNC Championship v roli vicemistra.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Cameron Smith

  Rok 2022 nemohl začít lépe. Na Havaji se psaly dějiny golfu, Australan zničil rekord PGA Tour

  Nový kalendářní rok se ve světě golfu ponese ve skvělém duchu. Důvodů je hned několik, do profi turnajů se možná vrátí Tiger Woods, na všechny podniky se vracejí diváci, k tomu ale navíc hned na úvod padl rekord. PGA Tour ještě nikdy neviděla lepší skóre, než jaké zahrál Cameron Smith z Austrálie. Turnaj na Havaji zahrál za mínus 34 ran.
  Tiger Woods

  Je to tady. Tiger Woods se po nehodě vrací ke golfu, představí se na turnaji otců a synů

  Nemyslitelné se stává skutečností. Legendární golfista Tiger Woods oprašuje boty, rukavice, hole a jde opět do akce. Po únorové nehodě málem přišel o jednu nohu, ze zranění se ale dokázal dostat a hlásí comeback. Nepůjde sice o turnaj v rámci PGA Tour, stejně jako vloni si ale nechce nechat ujít turnaj otců a synů.
  Tiger Woods

  Tiger Woods je opět ve svém živlu. Po únorové havárii dělá pokroky, zašel i na odpaliště

  Program legendárního golfisty Tigera Woodse se letos nesl v duchu rehabilitace a sbírání se z děsivé nehody, kterou utrpěl v únoru letošního roku. Prvotní cíle splnil, začal znovu chodit a dokonce už zamířil i na odpaliště. Naděje na návrat mezi golfovou smetánku tak ještě stále nezhasla.
  Rory Sabbatini

  Cestu turnajem zhatily Sabbatinimu zakázané nálepky. Slovák byl diskvalifikován

  Americký stát Georgia a jeho hřiště Sea Island Golf Club v současné době hostí slavný turnaj v rámci PGA Tour zvaný RSM Classic. Do prestižní společnosti golfových hvězd se dostal také slovenský zástupce Rory Sabbatini, s turnajem se ale bohužel loučí předčasně. Na vině jsou reflexní pásky na holi.
  Ryder Cup

  Ryder Cup v režii USA. Evropě se nedařilo, narvané tribuny sledovaly demolici

  Golfisté mají Ryder Cup už jen v živé paměti. Už 43. ročník slavného turnaje, ve kterém proti sobě nastupují hráči Evropy a Spojených států amerických, je u konce. Z drtivého vítězství se raduje výběr USA, naopak Evropa jede zpátky na svůj kontinent zničená. Takový rozdíl už tady dlouho nebyl.
  Bryson DeChambeau

  Golfisté střádají síly na Ryder Cup. Mám úplně zničené ruce, přiznal DeChambeau

  Už zítra startuje golfový svátek s názvem Ryder Cup. Ti nejlepší hráči z Evropy a Spojených států amerických změří síly v bitvě dvou hvězdami napěchovaných týmů. Další ročník se měl konat už vloni, kvůli pandemii nemoci covid-19 se ale akce přesunula až na letošní rok. Startuje se v pátek odpoledne na hřišti Whistling Straits ve Wisconsinu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama